Data modyfikacji:

Inspiracje: wnętrze w stylu górskim

W czasie zimy często marzymy o zaszyciu się w górskiej chatce przy kominku. Jednak ta wyjątkowa i bardzo charakterystyczna aranżacja może zdobić także domek w mieście. Prezentujemy garść inspiracji, jak urządzić wnętrze w stylu górskim.

Podpowiadamy, czego nie powinno zabraknąć w górskiej aranżacji.

Źródło: infyourself.com, homeworlddesign.com

Drewno w roli głównej

We wnętrzach w stylu górskim króluje drewno. Mówiąc drewno, nie chodzi jednak o dodatki, ale o pokryte deskami ściany oraz podłogi, sufity z efektownymi krokwiami, a także meble i ramy okienne. W tym przypadku również ułożone przy kominku równo pocięte drewno pełni istotną rolę w całym wystroju. Kominek, jak i ściana, do której przylega, może być wykonana z surowej cegły, co dodatkowo podkreśla naturalność aranżacji.

Źródło: stockholm-vitt.blogspot.com

Bliskość natury

Naturalne drewno doskonale komponuje się ze skórami i futrem. Mogą to być dywaniki ze sztucznego futra lub skóry czy futrzane koce, narzuty oraz poszewki na poduszki. Bardzo efektownie prezentować się będą także meble z tapicerką z materiału imitującego futro lub skórę. Będąc w temacie zwierzęcym ogromną rolę w aranżacji wprost z górskiej chatki odgrywa poroże. W wersji tradycyjnej, nowoczesnej bądź w postaci plakatu – każda opcja się liczy.

Na grafice: 1. Pled futrzany Milo Home, 399 zł; 2. Koc Alaska BBK, 99,99 zł; 3. Narzuta Domarex, 99 zł; 4. Pufa Bee z futra, 729 zł

Szeroki wybór koców i pledów znajdziesz TUTAJ.

Obowiązkowe dodatki

Za sprawą drewna i naturalnych materiałów wnętrze w stylu górskim sprawia wrażenie niezwykle ciepłego oraz przytulnego. Pomimo to jednym z obowiązkowych elementów salonu jest kominek, najlepiej ze wspomnianym stosem drewna w pobliżu. W stylu górskim liczy się klimat, a w jego osiągnięciu z pewnością pomoże odpowiednie oświetlenie. Duża ilość dyskretnego światła punktowego zamiast mocnej lampy centralnej to strzał w dziesiątkę. W miarę możliwości postawmy też na duże okna, które w naturalny sposób oświetlą wnętrza w ciągu dnia.

Na grafice: 1. Poroża jelenia HK Living, 143 zł; 2. Obraz Jeleń, 29 zł; 3. Dekoracyjne poroże Deer, 359 zł

Autor: Kasia