Data modyfikacji:

Inspiracje: co zrobić z pustą ścianą?

Nowe mieszkanie, remont lub brak pomysłu na aranżację - przyczyn pustych ścian jest wiele. Jak je udekorować, aby wyglądały efektownie i przyciągały uwagę gości? Przedstawiamy najciekawsze pomysły na zagospodarowanie pustej ściany. Jak ją ozdobić zgodnie z najnowszymi trendami?

Prezentujemy sprawdzone i efektowne pomysły na dekorację ścian.

Naklejki

Samoprzylepne naklejki na ścianę to trend, który od kilku sezonów nie wychodzi z mody. Popularne są zarówno subtelne dekoracje nawiązujące do motywów roślinnych – drzewa, liście, kwiaty, jak i duże naklejki w formie plakatów czy motywujących napisów. Świetnie prezentują się one na ścianach w białym, ecru czy śmietankowym kolorze. To także idealna propozycja dla fanów stylu glamour – naklejka z wizerunkiem Audrey Hepburn przypadnie do gustu każdej wielbicielce mody.

Naklejki 3D

Kolejnym trendem, który zyskuje grono wiernych fanów są przestrzenne litery 3d – najczęściej w formie inspirujących napisów. Bardzo efektownie wyglądają także "lecące" ważki lub motyle. Przestrzenne naklejki 3D to świetna propozycja dla właścicieli nowoczesnych wnętrz lub mieszkań utrzymanych w stylu skandynawskim.

Więcej naklejek na ściany znajdziesz TUTAJ.

Plakaty

Inspirujące cytaty w postaci plakatu robią furorę w aranżacji wnętrz. Możemy je zawiesić nad kanapą w salonie lub nad łóżkiem w sypialni. Bardzo efektownie wyglądają ustawione w większej ilości na półkach ściennych tworząc motywacyjną galerię napisów. Najczęściej występują w wersji czarno-białej, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby pobawić się kolorami.

Na grafice: 1. Plakat Dekosign; 2. Plakat Dekosign

Więcej motywujących plakatów znajdziesz TUTAJ.

Zegary

Świetnym pomysłem jest również ozdobienie ściany zegarem. Na rynku znajdziemy bogaty wybór tych dodatków – zarówno nowoczesne, wykonane z metalu, które idealnie pasują do industrialnych klimatów, jak i subtelne – świetne do wnętrza utrzymanego w prowansalskim stylu. Obecnie najbardziej modne są zegary minimalistyczne – pozbawione ramy, a nawet cyfr.

Więcej zegarów znajdziesz TUTAJ.

Autor: Kasia