Data modyfikacji:

Jak połączyć salon z tarasem?

Przestronny taras może być przedłużeniem domowej strefy wypoczynku, która latem będzie idealnym miejscem do wspólnych imprez i spotkań. Salon z tarasem powinny tworzyć spójną całość oraz zapewniać pełen komfort użytkowania.

Salon jest najbardziej reprezentacyjną częścią domu, więc połączony z nim taras musi być równie estetyczny, a całość spójna stylistycznie. Gdy pokój jest minimalistyczny i nowoczesny, na tarasie nie powinniśmy ustawiać drewnianych mebli w stylu shabby chic. Podobna zasada dotyczy jakości mebli – jeśli w te z salonu zainwestowaliśmy sporą sumę, tarasowe nie mogą być wykonane z najtańszego plastiku.

Salon z tarasem podłoga, która powinna być podobna w obu pomieszczeniach. Materiałem, który pozwoli uzyskać pełną harmonię jest drewno, które, jeśli ma znaleźć się na zewnątrz i wewnątrz, powinno być wytrzymałe i odpowiednio zabezpieczone. Najlepiej sprawdzą się gatunki egzotyczne, które są bardziej odporne na wilgoć czy nasłonecznienie od drewna rodzimego – takimi deskami można wyłożyć obie przestrzenie.

www.wheretostay.com

Jeśli w salonie mamy już panele, na tarasie mogą pojawić się imitujące je płytki. Gdy decydujemy się na inny, kontrastowy materiał zadbajmy przynajmniej o dopasowanie stylistyczne lub kolorystyczne. Niezależnie od wyboru podłogi, między salonem a tarasem musi pojawić się próg, który zatrzymać wodę i śnieg poza domem.

Kolejną kwestią, która musimy rozważyć tworząc salon z taras jest wejście. W tej sytuacji lepiej zrezygnować z klasycznych drzwi balkonowych na rzecz dwuskrzydłowych, które po otwarciu połączą obie przestrzenie i pozwolą na swobodne przemieszczanie się między nimi.

http://www.super4web.com

Drzwi mogą być przesuwne lub otwierać się na oścież. Łącząc salon z tarasem warto pomyśleć również o zabezpieczeniu go przez deszczem, w czym pomoże instalacja markizy. Wiele z nich wykonuje się z bardzo estetycznych materiałów, a łatwy system składania i rozkładania zapewnia wygodę użytkowania.

Autor: Kasia Szulik