Data modyfikacji:

Jak sprytnie urządzić mały balkon?

Niewielkie przestrzenie wymagają bardzo dużej kreatywności. Dzięki kilku ciekawym pomysłom aranżacyjnym, nawet mały balkon może stać się przytulny i funkcjonalny.

Na bardzo małym balkonie często trudno zmieścić zwykłe meble, dlatego stolik stojący stolik może zastąpić model rozkładany, który przytwierdzimy do ściany. Alternatywą może być niewielki blat mocowany do balustrady, którego szerokość i długość można dopasować do potrzeb. Krzesła lub leżaki mogą zastąpić stołki barowe lub taborety.

By mały balkon był bardziej przestronny, można wybrać modele składane, które w razie potrzeby zawiesimy na ścianie. Takie meble będą również łatwiejsze w przechowywaniu podczas zimnych pór roku, gdy nie możemy trzymać ich na zewnątrz.

Mały balkon zyska na funkcjonalności dzięki instalacji niewielkiego grilla, który również może zostać zamocowany na balustradzie. Gadżet składa się z pojemnika przypominającego doniczkę, do którego rzucamy węgiel oraz kratki, na której można ułożyć jedzenie gotowe do przyrządzenia. Przed zainstalowaniem takiego dodatku trzeba oczywiście upewnić się, czy w naszym budynku grillowanie na balkonie jest dozwolone.

Uprawa roślin może sprawić spory problem na małym balkonie, ponieważ klasyczne doniczki zajmują zbyt dużo miejsca. Rozwiązaniem w tej sytuacji są niewielkie doniczki nakładane na balustradę.

Innym pomysłem jest stworzenie zielnika na bazie europalety stojącej przy ścianie.Rośliny w niewielkich pojemnikach wyrastają ze szpar wąskiej, ażurowej konstrukcji. Mały balkon urozmaicą również doniczki doniczki zawieszone przy suficie, które nie zajmą miejsca na podłodze czy balustradzie.

Autor: Kasia Szulik