Data modyfikacji:

Jak udekorować dom na Sylwestra?

Myślisz, że Sylwester w domu pod jakimkolwiek względem ustępuje miejsca dużym imprezom organizowanym w salach balowych? Otóż niekoniecznie. Impreza sylwestrowa we własnych progach jest oczywiście kameralnym przyjęciem, ale może być równie niezapomnianym wydarzeniem, jak elegancki bal. Jak to możliwe? Wystarczy, że odpowiednio przygotujesz się do organizacji ostatniej nocy w roku.

Sylwestrowe szaleństwo zbliża się wielkimi krokami. Jeśli tegorocznego Sylwestra spędzasz na imprezie domowej, nie ma co zwieszać nosa na kwintę. Twoja domówka wcale nie musi być gorsza, niż zabawa organizowana gdzieś w sali balowej. Obok szampańskiego humoru, dobrego towarzystwa i smacznego jedzenia, musisz po prostu zadbać o oprawę całego tego zamieszania. Jak to zrobić? Garść wskazówek znajdziesz poniżej.

Impreza sylwestrowa w domu – girlandy i proporczyki

Jeśli dotychczas nie miałeś okazji dekorować swojego mieszkania za pomocą girland i proporczyków, czas najwyższy to zmienić. Musisz wiedzieć, że to jedna z tych dekoracji do domu, dzięki którym możesz wprowadzić do stylizacji mieszkania wyjątkowy klimat. Girlandy składające się z ozdobnych proporczyków z tematycznymi napisami lub same proporczyki to ozdoba z gatunku – mała rzecz, duży efekt. Są to bowiem najczęściej niewielkie papierowe girlandy, które możesz rozpiąć gdzieś przy ścianie, albo rozwiesić pod sufitem. Efekt na pewno będzie znakomity.

Kolejną zaletą dekoracji do domu tego typu jest to, że możesz je ponownie użyć również w kolejnym roku. Papierowa girlanda nie zajmie ci wiele miejsca i możesz ją schować wraz dekoracjami bożonarodzeniowymi.

Dekoracje kieliszków

To ważny element całej imprezy – wszak szampan na Sylwestra to element obowiązkowy. Warto zatem zadbać o to, aby pierwszy toast w nowym roku został wzniesiony w naprawdę efektowny sposób. Dlatego dodaj do swoich kieliszków na szampana nieco dekoracji. Mogą to być po prostu wstążki opaski czy sztuczne kwiaty, jakie przyczepisz do smukłej nóżki kieliszka. Ciekawym patentem są również naklejki w kształcie muszek, wąsów czy pomalowanych na czerwono ust. W tym dekoracyjnym szaleństwie nie zapomnij o samej zawartości kieliszka, bo oprócz szampana może się w nim znaleźć coś jeszcze. Wprawdzie zgodnie z tradycyjną etykietą szampana powinno się podawać bez lodu, ale przecież Sylwester, a zwłaszcza impreza sylwestrowa w domu rządzi się swoimi prawami. Kieliszek szampana, w którym unosić się będzie kostka lodu z zamrożonymi owocami to będzie świetne przełamanie obyczajowej rutyny. A przy okazji kieliszek będzie wyglądać świetnie.

Impreza sylwestrowa wokół stołu

Dobra zabawa i wykwintny trunek na imprezie sylwestrowej to jedno, ale powiedzmy sobie szczerze – wszystko i tak kręcić się będzie wokół stołu. Co prawda legenda głosi, że najlepsze domówki dzieją się zawsze w kuchni, jednak nie tym razem. Na Sylwestra w domu warto zatem zaplanować taką dekorację stołu, aby nie uszedł on niczyjej uwadze. Nad stołem warto powiesić balony z helem. To będzie wyraźny sygnał dla wszystkich, gdzie znajduje się główny punkt całego tego zamieszania.

W dekoracji stołu na sylwestra warto uwzględnić kolorowe i błyszczące konfetti. Papierowe drobinki w kształcie gwiazdek, serduszek, nutek itd., dodadzą blasku całej kompozycji i będą się pięknie mienić w imprezowym świetle. Do tego dodaj jeszcze malutkie proporczyki, które umieścisz w muffinach, ciastach i innych potrawach. Możesz na nich napisać nazwy dań oraz uwzględnić informacje, które z nich są bezglutenowe, wege itd. Dzięki temu nie dość, że stół będzie wyglądał jeszcze lepiej, to dodatkowo unikniesz ciągłych pytań o skład przygotowanych potraw. Do tego dekoracyjnego zestawu stołowego dodaj jeszcze wstążki lub girlandy oraz kolorowe serwetki czy foremki na muffiny. Dobrym pomysłem będzie umieszczenie na stole kilku kolorowych bombek, wszak choinka w Sylwestra zazwyczaj jeszcze zdobi nasze domy. Będzie to zatem odwołanie do dekoracji świątecznego drzewka.

Impreza sylwestrowa w domu – pamiętaj o balonach

Nie ma chyba innej tak typowej dekoracji, która byłaby obecna na praktycznie wszystkich imprezach sylwestrowych. Chodzi oczywiście o balony. W najmodniejszym wydaniu warto postawić na te przezroczyste wypełnione w środku confetti. Dają one bardzo ciekawy efekt dekoracyjny. Poza tym świetną ozdobą mieszkania na Sylwestra będą balony w kształcie liczb, które ułożą się w cyfrę 2019. Pamiętaj tylko, aby napełnić balony helem lub kupić te gotowe najlepiej w dzień imprezy – hel szybko z nich uchodzi i cały efekt mógłby się zmarnować, gdybyś się pospieszył z przygotowaniami.

Światełka

Światełek na sylwestra nigdy dość. Dobrym patentem będą sznury światełek, jakie są bardzo modne w aranżacji wnętrz. chodzi oczywiście o girlandy lamek, które po Sylwestrze wykorzystasz w stylizacji swojego mieszkania. Obok światełek tego typu warto dodać też te kolorowe np. w formie kurtyny świetlnej, którą ozdobisz ścianę. W ten sposób zyskasz też ciekawe tło do wykonania pamiątkowych zdjęć. Wszak tak wyjątkowa impreza, jaką jest sylwester w domu wymaga uwiecznienia na kilku fotografiach.

Autor: Kamila Zalińska-Woźny