Data modyfikacji:

Jak urządzić biuro w domu? Inspiracje

Biuro w domu. Miejsce, które powinno być funkcjonalne, odpowiednio rozplanowane, ciche i zapewniać jak najlepsze warunki do pracy. Dobrze, żeby było ładne – w takich pomieszczeniach przebywa się chętniej i pracuje efektywniej. Na estetyce powinno zależeć zwłaszcza nam, jeśli planujemy urządzić sobie kąt do pracy we własnym domu. Przychodzimy z pomocą. Przygotowaliśmy dla Was klika praktycznych porad na temat aranżacji domowych biur.

Jeśli masz warunki, by pracować z zaciszu własnego domu, to jesteś szczęściarzem. Domowe biuro stanowi jeden z ulubionych motywów kreatorów wnętrz, ponieważ jest swoistym planistycznym wyzwaniem.

W kreacji takiego wnętrza duży nacisk kładzie się na praktyczną stronę rozwiązań, w połączeniu z zachwycającym, oryginalnym wyglądem. Pokusić można się o stwierdzenie, że domowe biuro jest bardziej "intymnym" pomieszczeniem niż sypialnia.

Źródło: theultralinx.co.

Biuro w domu- na co zwrócić uwagę przy projektowaniu?

 • Unikajmy ciemnych, przytłaczających kolorów lub jaskrawych tapet. Domowe biuro ma pomagać skupić uwagę niż ją rozpraszać. Kolorystyka pomieszczenia powinna być stonowana - wybierz kolory, które nie będą drażnić wzroku, w otoczeniu których będzie nam się dobrze pracować. W naszym biurze sprawdzą się zatem pastele i jasne barwy.
 • Dostęp do źródła naturalnego światła. Zatroszczmy się o dostęp do świata dziennego. Nasz wzrok nam za to podziękuję.
 • Miejsce na akcesoria biurowe i dokumenty. Planując miejsca na niezbędne akcesoria, miejmy na uwadze ich podręczy charakter. Często będziemy z nich korzystać, tak więc powinny znaleźć się w zasięgu naszego wzroku.
 • Nie zagracajmy! Zwłaszcza tak użytkowej przestrzeni. Rozplanujmy rozmieszczenie mebli, w oparciu o swoje rzeczywiste potrzeby. Bezwzględnie wyrzućmy to, z czego nie będziemy korzystać.
 • Biuro w domu: inspiracje

  Domowe biuro w bieli. Utrzymuje wrażanie czystości i świeżości. Duże okno, które wpuszcza do przestrzeni dużo światła, jest ogromnym plusem tego projektu. Pomieszczenie jest przytulne, przez co praca staje się przyjemniejsza.

  Domowe biuro w stylu nowoczesnym.

  Z odrobiną koloru, dla ożywienia całości. Polecane raczej dla ludzi młodych lub osób pracujących w zawodach kreatywnych, kolory nadają temu pomieszczeniu świeżości i lekkości.

  Szykowne biuro w domu.

  Eleganckie, stylowe i bardzo dobrze przemyślane. Jasne pomieszczenie z dużą ilością światła połączone z kwiatami to idealne miejsce do pracy.

  Zobacz więcej inspiracji biurowych.

  Marzysz o biurze w domu, ale Twoje pomieszczenie jest małe? To nie problem, zobacz jak możesz urządzić swój kąt do pracy.

  Autor: Aga B.