Co prawda, penthouse o 140 metrach kwadratowych powierzchni stwarza całkowicie inne możliwości aranżacyjne niż klasyczne 60 metrowe mieszkanie. Pewne rozwiązania można jednak z powodzeniem zaadaptować także w mniejszych pomieszczeniach. Zobaczcie, jak spełnić marzenie o pełnym przestrzeni i światła własnym „kawałku nieba”.
Głównym założeniem przedstawianego projektu było maksymalne zachowanie wolnej przestrzeni. Efekt ten osiągnięto m.in. dzięki zastosowaniu zabudowanych szaf. Ukryte przechowywanie to idealny sposób na zaoszczędzenie kilku metrów, zwłaszcza kiedy cenimy sobie minimalizm.
Ciekawym sposobem na zagospodarowanie miejsca pod oknem jest siedzisko, które łączy funkcję przechowywania z zabudową grzejnika.
Ulubione przez domowników drewno, kamień, szkło i gres o fakturze betonu to główne materiały, jakie przewijają się w różnych punktach mieszkania. Dominującą rolę w apartamencie na Warszawskich Bielanach przyjęła warstwowa deska, która znalazła się na podłodze w sypialniach, salonie i holu. Podobną funkcje w przedstawianym wnętrzu pełni wyeksponowany m.in. na głównej ścianie w salonie marmur.
Wybranie grupy materiałów, które zastosujesz zgodnie z obraną wizją w różnych częściach mieszkania pozwoli Ci na uzyskanie spójnych i korespondujących ze sobą pomieszczeń.
Jasne, harmonijne kolory, w połączeniu z dużą ilością wolnej przestrzeni, pozwalają na wyciszenie myśli i pełen relaks po intensywnym dniu. Jeśli chcesz, aby Twój dom stał się dla Ciebie oazą spokoju i miejscem wewnętrznego wyciszenia, postaw na łagodną kolorystykę. Naturalne materiały jak drewno czy kamień pomogą Ci dodatkowo spotęgować ten efekt.
W artykule na temat 3 podstawowych mebli do salonu (zobacz tutaj) pisaliśmy o roli, jaką spełnia odpowiedni wybór kanapy, stolika i dywanu w kształtowaniu charakteru i funkcjonalności pokoju dziennego. Doskonale widać to na przykładzie przedstawianego apartamentu, gdzie w salonie stanęły tylko 3 kluczowe elementy – dębowy stół i dwie bliźniacze kanapy. Całość dopełnił tkany w tradycyjny wzór dywan.
Na grafice: 1. Fotel CustomForm, 844,90 zł; 2. Fotel Signal, 627 zł; 3. Kanapa Actona, 1339 zł
Więcej kanap do salonu znajdziesz TUTAJ.
Tapety z motywami natury możemy już dzisiaj zaliczyć do klasyków wnętrzarskiego wzornictwa. Inspiracja fauną i florą może okazać się niebywale łaskawa dla Twoich pomieszczeń. Subtelne grafiki i łagodna kolorystyka podkreśliły delikatne piękno warszawskiego apartamentu. Monochromatyczne brzozy korespondują z szarością podłogi, a fantazyjne flamingi z ciepłem różu i bielą mebli.
Tapetę ze zdjęcia (brzozy) znajdziesz TUTAJ.
Kuchnia, mimo że urządzona została w stylu hołdującym prostocie, to pełna jest ciepła i harmonii. Przenikanie się szarości, srebra, stali i szkła z ciepłym beżem, naturalnym drewnem oraz złotem zdeterminowało jej spokojny charakter, czyniąc ją idealnym miejscem na poranną kawę. Jedynym bardziej intensywnym elementem są tutaj kolorowe szklane klosze na lampy.
Na grafice: 1. Krzesło D2, 289,90 zł; 2. Krzesło Stylistica, 539 zł; 3. Krzesło Kare Design, 953,10 zł
Więcej krzeseł znajdziesz TUTAJ.
Wartym podpatrzenia rozwiązaniem jest zbudowanie miejsca do posiłku lub pracy poprzez przedłużenie blatu.
Artykuł powstał przy współpracy autorki projektu Marty Wierzbickiej-Patejuk (Pracownia Pięknych Wnętrz). Zdjęcia mieszkania wykonała warszawska firma Ayuko Studio. Więcej inspirujących aranżacji i równie poruszających sesji zdjęciowych znajdziecie na stronie http://ayukostudio.com
Autor: Natalia Malko