Data modyfikacji:

Jak zaoszczędzić miejsce w szafie?

To, jak ograniczonym miejscem może charakteryzować się szafa zdają się wiedzieć tylko kobiety. Zazwyczaj nie możemy pozwolić sobie na dostawienie dodatkowych mebli na przechowywanie, a z pozbywaniem się „niepotrzebnych” rzeczy bywa różnie. W końcu nigdy nie wiadomo czy sukienka, w której nie chodzimy już od dwóch lat nie będzie największym hitem następnego sezonu. Sprawdźmy jednak, co możemy zrobić, aby nasza szafa nie przypominała pękającej skrzyni, a naprawdę dobrze zorganizowane miejsce na wszystkie skarby.

Przedstawiamy praktyczne sposoby na zaoszczędzenie miejsca w szafie.

Przechowywanie swetrów

emmas.blogg.se, homedit.com

Swetry to ten element garderoby, który zazwyczaj zajmuje najwięcej miejsca. Tego, co z pewnością nie warto robić to wieszanie ich na wieszakach – niczego to nie ułatwi, a tylko rozciągnie delikatny materiał. Jeśli nasza szafa wyposażona jest w szuflady, są one do tego bardzo praktycznym miejscem. Chcesz, aby więcej ubrań się w nich zmieściło? Zamiast poziomo, układaj je obok siebie w pionie. Pozwoli Ci to także łatwiej znaleźć to, czego szukasz.

Dobrym pomysłem na dodatkowe „półki” w szafie będzie zawieszenie materiałowego organizera z przegródkami.

Worki próżniowe

Innym elementem wymagającym dużo miejsca są kurtki. Z uwagi na to, że przez większość roku raczej z nich nie korzystamy warto przechowywać je w próżniowych workach. Po odessaniu powietrza odkurzaczem zajmą one zdecydowanie mniej cennej przestrzeni. Podobnie możemy zrobić także z nienoszonymi aktualnie swetrami czy zimowymi akcesoriami.

Ofertę worków i opakowań próżniowych znajdziesz w Ceneo.pl

Pudełka

iheartorganizing.com, neatmethod.com

Jeśli Twoja szafa nie charakteryzuje się zabudową typu komandor i nie sięga do samego sufitu, możesz zastanowić się nad postawieniem na niej kilku pudeł. To świetny pomysł na przechowywanie rzadko używanych rzeczy, zwłaszcza kiedy nasz mebel ma problem z pomieszczeniem całej naszej kolekcji. Wybór pudełek jest naprawdę szeroki – z łatwością powinnaś znaleźć coś, co wpisze się w Twój gust i styl pomieszczenia.

 

Autor: Natalia Malko