Data publikacji:

Jakie wieszaki na ręczniki do łazienki?


Łazienka – królestwo odpoczynku i wieczornego relaksu, miejsce pachnące wonnymi mydłami i balsamami, zawsze piękne i czyste. Czyżby?! A sterty prania, kosmetyki i ręczniki wiecznie spadające z grzejnika? Utrzymanie porządku w łazience to niełatwa sprawa. Warto sprawić, by ta niewielka przestrzeń była jak najbardziej przyjazna. Uporządkujmy najpierw ręczniki. Jakie wieszaki na ręczniki do łazienki wybrać?
kobieta

Wolnostojące wieszaki na ręczniki do łazienki


Zaletą wieszaków wolnostojących jest fakt, że można je ustawić w absolutnie dowolnym miejscu, a miejsce to można zmieniać, jeśli przyjdzie nam ochota na drobne przemeblowania w łazience. Wolnostojące wieszaki na ręczniki wykonane są zazwyczaj z metalowych rurek w kolorze srebrnym, złotym, czarnym lub białym. To na tyle uniwersalne barwy, że łatwo je wkomponować właściwie do wszystkich łazienek. Są lekkie i mają nowoczesny design, dlatego zwłaszcza w tych minimalistycznych wnętrzach będą dobrze wyglądać. Odmianą wieszaka wolnostojącego będzie też wieszak drabinowy. Jest to po prostu drabinka oparta o ścianę, zazwyczaj drewniana, np. wykonana z bambusa lub z cienkich, metalowych rurek.

Wieszaki na drzwi


Uchwyty zaczepiane na górną krawędź drzwi łazienkowych to także praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli w łazience jest mało miejsca. Jednak wykorzystanie płaskiej przestrzeni drzwi nie wszystkim podoba się z tego względu, że gdy drzwi są otwierane, to wszystkie wiszące na nich ręczniki są widoczne. Jeśli nie jest to problemem, bo np. łazienka usytuowana jest gdzieś na korytarzu lub w niewidocznym miejscu i jej otwartych drzwi nikt nie widzi, to warto wypróbować właśnie wieszaki na ręczniki montowane na drzwiach.

Wieszaki do kafelków


Te wieszaki przytwierdzamy za pomocą gumowych przyssawek do kafelków. Można je przymocować w dowolnym miejscu. Wieszaki na ręczniki przy umywalce dobrze będą wyglądały, jeśli będą umieszczone na listwie lub będzie ich kilka obok siebie. Wieszaki te prezentują się bardzo minimalistycznie i z łatwością można je usunąć z kafla. Mają jedną wadę – są wrażliwe na obciążenie i czasem mogą samoistnie opadać, jeśli wisi na nich np. bardzo mokry ręcznik. Można temu zaradzić, wybierając małe ręczniczki do rąk – są praktyczne, a ponieważ są niewielkie, często trzeba je wymieniać, dlatego pozostają świeże.

Jaki kolor fug do płytek drewnopodobnych? Kontrastujący


Możesz też zdecydować się na fugę absolutnie nie mającą nic wspólnego z kolorystyką drewnopodobnych płytek. Uzyskasz wówczas ciekawy efekt podkreślający fakturę płytek – fuga kontrastowa uwydatnia wygląd, ale też wszelkie nierówności czy niedoskonałości płytek. Oczywiście trzeba pamiętać, że im bardziej kolor fugi będzie odbiegał od barw płytek, tym bardziej będą one zwracały na siebie uwagę. Zatem, jeśli chcesz, by wnętrze było niebanalne, przykuwające wzrok, zdecyduj się na fugę w kolorze znacznie odróżniającym się od płytek.

Fuga o odcieniu zbliżonym do koloru płytek? Najlepsza do płytek wielkoformatowych


Jeśli chcesz, by podłoga w pomieszczeniu wyglądała na jednolitą i elegancką, wybierz fugę w jak najbardziej zbliżonym odcieniu do płytek. Podobne kolorystycznie fugi będą także dobrym rozwiązaniem do płytek w dużych rozmiarach – podłoga nabierze wówczas elegancji i będzie harmonijnie wyglądała. Uważaj jednak, jeśli twoje płytki są w wyjątkowo wyrazistym kolorze, np. pomarańczowym – wówczas dobieranie fugi pod kolor może spotęgować jaskrawość, co niekoniecznie będzie korzystnie wyglądało.
Autorka: Agnieszka Jastrzębska