Data modyfikacji:

Jesień w Twoim domu, jak dodać trochę ciepła i przytulności – dekoracje w domu

Dla wielu z nas dekoracje w domu ogrywają bardzo ważną rolę i są stałym elementem wystroju naszego mieszkania. Dodatki możemy jednak dobierać nie tylko zgodnie z naszymi kolorystycznymi upodobaniami i preferencjami, ale także w zgodzie z panującymi porami roku. Dzisiaj pokażemy Wam kilka pomysłów na wystrój jesienny.

Jesienne dekoracje w domu, czyli wazony z owocami jesieni

Patrząc pod kątem znanych nam owoców i kwiatów przedostatnia z pór roku nie jest aż tak zjawiskowa jak wiosna czy lato, nie oznacza to jednak, że z jej darów nie można stworzyć pięknych kompozycji i próbować zapomnieć o jej istnieniu. Świetnym pomysłem jest wrzucenie do wazonu lub dużego kielicha szyszek, orzechów, żołędzi, kasztanów, liści klonów jak i dębu oraz owoców dzikiej róży lub jarzębiny.

Możemy dodać również suszone plasterki pomarańczy, a także jabłek. Taka dekoracja w domu bez cienia wątpliwości doda wybranemu pomieszczeniu jesiennego wystroju, a ponadto świetnie sprawdzi się także jako dekoracja rodzinnego stołu. Co więcej, zdobędziemy przy tym przytulne wnętrze.

Jesień to nie tylko owoce z drzew, nie możemy zapomnieć o roślinach kwitnących o tej porze roku. Nasz wystrój jesienny możemy wzbogacić o piękne kwiaty, takie jak: begonie, chryzantemy, astry, dalie czy wrzosy, dzięki czemu uzyskamy jeszcze przytulniejsze wnętrze.

Przytulne wnętrze– klimatyczne świeczniki

W jesiennych kątach domowych dobrze sprawdzają się również świece włożone w szklane naczynia. Wystarczy, że obłożymy je laskami cynamonu, liśćmi, patyczkami czy łodyżkami wrzosu. Następnie możemy je przykleić do świecy lub przymocować za pomocą jutowego sznurka – najlepiej jeśli wcześniej wykorzystamy gumkę recepturkę, za którą będziemy wkładać kolejne elementy (to sprawi, że wszystko będzie trzymało się w odpowiednim miejscu), a następnie obwiążemy wszystko sznurkiem, a po wszystkim ściągniemy niepotrzebną gumkę. Idealnym pomysłem na tę porę roku będzie także kupno latarenki, która w chłodne i ponure dni doda ciepła i blasku naszemu pomieszczeniu (ją również możemy ozdobić wedle uznania i upodobań).

Wystrój jesienny w domu– dynia jako główna dekoracja

Dynia to bardzo charakterystyczna roślina, która ma wiele zastosowań, ale najczęściej wykorzystujemy ją do gotowania zup oraz jako ozdobę naszych domów i ogrodów. To od nas zależy w jaki sposób wykorzystamy jej właściwości, ale możemy zrobić np. na ekspozycję jednego lub kilku różnych gatunków tych roślin, w różnych rozmiarach i kolorach, wystarczy, że włożymy je do dużego słoju, a następnie położymy na parapecie albo przed wejściem do mieszkania. Dynie są także świetnym pomysłem na ozdoby na stół, albo jak wolimy, jako halloweenowe latarenki.

www.lizmarieblog.com

Inne dodatki umilające Twój jesienny dzień

Nasze mieszkanie stanie się dużo cieplejsze, kiedy dodamy na kanapę w salonie trochę grubych i puszystych poduszek, na których będziemy mogli się położyć w chłodny wieczór, opatulając milutkim kocykiem i oglądając jakiś film lub czytając książkę. Nie dość, że doda to uroku naszemu mieszkanku, to jeszcze sprawi, że będzie nam ciepło i wygodnie.

Tak naprawdę nie potrzebujemy wydawać dużo pieniędzy, aby zmienić troszkę wystrój naszego domu i dodać mu jesiennego charakteru. Co więcej, dekoracje pasujące do obecnej pory roku są uniwersalne, dlatego sprawdzą się w każdym domu!

Jak Wam się podobają nasze propozycje? Macie jakieś inne pomysły na jesienny wystrój?

Autor: Patrycja Kielin