Data modyfikacji:

Kiedy chodzi ksiądz po kolędzie?

W większości polskich parafii zimowe miesiące to czas, kiedy odbywa się wizyta duszpasterska. Ksiądz po kolędzie co roku przychodzi do swoich parafian - jest to okazja do tego, aby lepiej się nawzajem poznać, porozmawiać i spędzić wspólnie chociaż parę chwil. Tym, co podczas takich odwiedzin powinno znaleźć się w każdym domu, jest komplet kolędowy - co wchodzi w jego skład, na jakie rodzaje można trafić w sklepach i dlaczego warto kupić go przez Internet?

kiedy chodzi ksiądz po kolędzie?

Czym charakteryzują się zestawy kolędowe?

Kolęda duszpasterska to wydarzenie o charakterze sakralnym - dlatego też zestawy kolędowe składają się z elementów, które umożliwiają jego podkreślenie. W każdym takim komplecie powinien zatem znaleźć się krzyż oraz dwa świeczniki. Użycie ich to najbardziej podstawowy sposób nadania wizycie duchownego uroczystego tonu. Do wielu takich zestawów dołącza się również kropidło, a także naczynie na wodę święconą. Wynika to z faktu, że odwiedzając swoich parafian, ksiądz po kolędzie kiedy już odmówi odpowiednią modlitwę, skrapia dom na znak błogosławieństwa. Jak się zatem okazuje, aby odpowiednio przyjąć wizytę duszpasterską, dobrze jest mieć pełny komplet kolędowy - dzięki temu spotkanie z kapłanem nabierze odpowiedniego charakteru.

Zestaw kolędowy szklany, mosiężny a może drewniany?

W sklepach znaleźć można komplety wykonane z wielu różnych materiałów - wybór odpowiedniego uzależniony jest przede wszystkim od indywidualnego gustu nabywcy, a także od stylu, w jakim utrzymany jest jego dom. Zestaw kolędowy tradycyjny wykonany jest zazwyczaj z metalu i sprawdza się w niemal każdym otoczeniu. Jest to zatem idealny komplet dla osób, które cenią sobie uniwersalne rozwiązania.

Z kolei zestaw kolędowy drewniany lub zestaw kolędowy kryształowy może być nieco bardziej dekoracyjny i oryginalny. Z pewnością zachwyci parafian, którzy lubią ozdobne formy i unikalne piękno. Osoby, które chcą iść z duchem czasu, mogą zaś postawić na zestaw kolędowy nowoczesny - wykonany na przykład ze szkła lub metalu, urzekający efektowną prostotą i śmiałym kształtem.

Zestaw kolędowy z mosiądzu i innych materiałów - gdzie kupić?

Aby kupić na przykład piękny zestaw kolędowy mosiężny lub komplet kolędowy kryształowy, wcale nie trzeba udawać się do specjalizującego się w sprzedaży dewocjonaliów sklepu stacjonarnego.

Internet pełen jest atrakcyjnych ofert, które umożliwiają zakup eleganckich, dobrej jakości produktów, które doskonale uzupełnią wizytę księdza po kolędzie. Bez konieczności wychodzenia z domu można obejrzeć setki propozycji i wybrać spośród nich najbardziej odpowiednią - później wystarczy tylko wykonać przelew i czekać, aż kurier dostarczy nowy nabytek pod właściwy adres.

Jest to niezwykle wygodne i szybkie rozwiązanie, które dodatkowo pozwala sporo zaoszczędzić - kupując unikalny zestaw kolędowy mosiężny lub drewniany online, często można skorzystać z atrakcyjnych promocji, nie trzeba też wydawać pieniędzy na benzynę czy bilet autobusowy, aby dojechać do sklepu stacjonarnego.

Jak więc widać, naprawdę niewiele trzeba, aby nabyć tani i piękny komplet, który podkreśli charakter wizyty duszpasterskiej.

Tekst: Redakcja Wnetrza-ze-smakiem.pl