Data modyfikacji:

Kiedy kupować meble i akcesoria do domu? Kalendarz wnętrzarski

W 2019 roku będzie wiele okazji, aby uzupełnić wystrój swojego mieszkania o nowe meble i dodatki w bardzo okazyjnych cenach. Jeśli ty również polujesz na okazje i chcesz zakupić wymarzone produkty w naprawdę korzystnej ofercie, przekonaj się, kiedy w tym roku przypadają największe przeceny.

Ciebie też sezonowe przeceny najczęściej zaskakują? Jeśli dotychczas okazywało się, że w czasie najwyższych przecen musiałeś skrupulatnie pilnować domowego budżetu i twój plan wnętrzarskiej metamorfozy spalił na panewce, w tym roku lepiej się do tego przygotuj. Zacznij od planowania i w swoim własnym kalendarzu uzupełnij grafik sezonowych przecen oraz szczególnych okazji, kiedy to można upolować meble i dodatki do domu w bardzo korzystnych cenach.

Styczeń – luty: pierwsze wyprzedaże

Pierwsze okazyjne ceny pojawią się już w styczniu, a w zasadzie zaraz po świętach Bożego Narodzenia. Wtedy to właśnie zaczyna się wyprzedaż kolekcji zimowej i przeceny mogą sięgnąć nawet 70% pierwotnej wartości. To dobra okazja, aby kupić meble, czy zaplanować większe zmiany w domu, ponieważ zakupy w tym okresie pozwolą sporo zaoszczędzić.

Marzec to przeceny z okazji Dnia Kobiet

Na okazje poluj też w marcu. Wiele sklepów może wprowadzić również przeceny z okazji Dnia Kobiet. Nie należy się wtedy spodziewać raczej aż takiej wyprzedaży, jak w pierwszych miesiącach roku, ale z pewnością trafisz na pewne okazje. A jak wnętrzarsko świętować Dzień Kobiet? To święto może być idealną okazją np. do zakupu wymarzonych dekoracji – szalenie modna mini szklarnia, rzadko spotykany gatunek roślin doniczkowych czy wreszcie książka o designie. Wnętrzarskie prezenty na Dzień Kobiet mogą być strzałem w dziesiątkę.

Kwiecień i wyprzedaż śródsezonowa

Na kolejne znaczne przeceny nie będziemy musieli jednak długo czekać. Już w kwietniu w sklepach powinna zacząć się tzw. mid season sale, czyli wyprzedaż śródsezonowa. Obniżki tego typu zostały zapoczątkowane przez marki ubraniowe, które z czasem obok kolekcji wiosna/lato i jesień/zima wprowadziły do asortymentu odzież na czas przejściowy. Ich tropem podążają również inne branże, dlatego już na wiosnę możesz wypatrywać przecen sięgających nawet 50%.

Maj – Czerwiec. Promocje na święta okolicznościowe

W tym okresie przypada kilka wydarzeń, dzięki którym możemy się spodziewać okazjonalnych spadków cen. Chodzi oczywiście o Dzień Matki, Dzień Dziecka czy Dzień Ojca. Szczególnie w przypadku Dnia Dziecka dobrym pomysłem będzie uzupełnianie wyposażenia pokoju malucha o nowe gadżety czy meble.

Lipiec – Sierpień – Wrzesień, to wyprzedażowe szaleństwo

W wakacje zacznie się wyprzedażowe szaleństwo na całego. Sezonowa wyprzedaż to ponownie okres największego spadku cen. W tym czasie warto bacznie rozglądać się np. za akcesoriami ogrodowymi, meblami czy elementami architektury ogrodowej. Najwyższy spadek cen przypada co prawda już niemal pod koniec sezonu ogrodniczego, ale jeśli pogoda dopisze, zdążysz się jeszcze nacieszyć nowo urządzonym tarasem czy balkonem, a radość na pewno spotęguje okazyjna cena.

Październik – listopad. Czekamy na Black Friday

Jesień z kolei upłynie pod znakiem wielkich wydarzeń. Zacznijmy jednak od kolejnej śródsezonowej wyprzedaży. Zanim do sklepów trafi zimowy asortyment, przecenione zostaną wcześniejsze kolekcje. To ponownie świetny moment na to, aby buszować w sieci w poszukiwaniu ciekawych dodatków do domu i niebanalnych dekoracji. Jednak prawdziwa lawina wyprzedaży ruszy 29 listopada, kiedy to przypada Black Friday. W Czarny Piątek, ceny mogą spaść nawet o 50%.

Grudzień. Łap okazje przed świętami

Z  kolei 2 grudnia przypada Cyber Monday, czyli dzień, kiedy największe przeceny znajdziemy w sklepach internetowych. W pierwszym tygodniu ostatniego miesiąca w roku przypada także Dzień Darmowej Wysyłki – to doba opcja, aby wygodnie zrobić bożonarodzeniowe zakupy, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat związanych z wysyłką. Natomiast zaraz po świętach, czyli 27 grudnia ruszy zimowa wyprzedaż sezonowa.

Autor: Kamila Zalińska-Woźny

Autor: Kamila Zalińska-Woźny