Data modyfikacji:

Kolory na celowniku: czarne dodatki

Monochromatyczne wnętrza są jasne, eleganckie i nigdy nie wychodzą z mody. Żeby jednak skomponować ciekawą aranżację z użyciem tych kolorów, potrzebne są wyraziste czarne dodatki. Przedstawiamy wybór 10 najciekawszych akcesoriów, które pozwolą Ci stworzyć niebanalne czarno-białe wnętrze.

Autor: Anna F.

Komponując wnętrze w czerni i bieli, musimy uważać, by czerń nie zdominowała wystroju. W przeciwym razie pokój może wydawać się mały i zagracony. Najlepiej jest jako bazę przyjąć biel, wybierając jasne meble i dywany. Taki dobór kolorów optycznie powiększy wnętrze i nada mu elegancji.

Wśród najbardziej wyrazistych czarnych dodatków nie może zabraknąć ozdobnych poduszek - to one przykuwają uwagę jako pierwsze. Ciekawy efekt daje połączenie różnych wzorów, materiałów i faktur. Najważniejsze, aby zachować spójność kolorystyczną, a więc wybrać poduszki czarne albo czarno-białe. Przytulny salon nie może się też obyć bez grubego, miłego w dotyku koca, przewieszonego przez oparcie sofy.

Efektownym kontrastem wobec jasnej podłogi i mebli będą wiszące lampy - jeśli pomieszczenie jest duże, możemy sobie pozwolić na duży czarny klosz, natomiast w przypadku mniejszego pokoju lepiej wybrać lekkie ozdobne żarówki na czarnych kablach. Wielkość i wysokość, na której zawieszona jest lampa, należy dobrać do rozmiarów pomieszczenia i znajdujących się w nim mebli.

Diabeł tkwi w szczegółach - zwłaszcza, gdy są czarne jak smoła! Dodatki w tym kolorze powinny być raczej surowe i minimalistyczne. Dobrym wyborem będą czarne świece ustawione na stoliku kawowym albo wazony wykonane z ciężkiego tworzywa. Jeśli lubisz rośliny doniczkowe, dobrym pomysłem będzie wymiana osłonek na czarne.

Autor: Cieplik