Data modyfikacji:

Kolorystyczne wskazówki dla miłośników neutralnych odcieni

Nie ma niczego złego w neutralnych barwach, ale odpowiednia ilość odważnego koloru potrafi całkowicie odmienić wnętrze – z bezpiecznej elegancji do wystroju, którego nie można zapomnieć! Jeśli chcecie poznać 4 sposoby na to, jak w prosty sposób wprowadzić do domu odrobinę koloru, bez wywracania go do góry nogami – przeczytajcie poniższy artykuł!

Każdy z nas chciałby by jego mieszkanie czy dom były idealnie do niego dopasowane. Marzymy o pięknych wnętrzach i stylowych dodatkach, jednak czasem brakuje nam odwagi, by wprowadzić do naszych aranżacji odrobinę szaleństwa. Dla miłośników minimalistycznych i neutralnych barw takimi szalonymi elementami są kolory. Nie zrozumcie mnie źle, nie mówię tutaj o pomalowaniu ściany w salonie na czerwono. Mam tu na myśli mniejsze dodatki: wzorzyste ceramiczne misy, rzeczy o ciekawej teksturze, które dodadzą Waszym wnętrzom tę odrobinę szaleństwa, którą potrzebują, by zabłysnąć. Pamiętajcie o niestandardowych kombinacji kolorów: chłodne niebieskie akcenty połączone z ciepłym drewnem, neutralne ściany, które dodatkowo eksponują ekspresywnie kolorystyczną sztukę.

Znajdźcie harmonię pomiędzy ciepłymi i zimnymi odcieniami

Projektanci wnętrz zdradzają, że mamy tendencję jednostronnej aranżacji naszych domów – albo są zbyt zimne, albo zbyt ciepłe. Według nich powinniśmy skupić się na odnalezieniu balansu. Nie powinniśmy bać się zabawy odcieniami i akcentami, ponieważ to właśnie w ten sposób znajdziemy idealne połączenie. Taki rodzaj harmonii zobaczyć możecie na zdjęciu powyżej - drewniane wykończenia, na których bazuje cała aranżacja, zostały uzupełnione zimnymi niebieskimi i lawendowymi dodatkami.

Dodajcie brakującą teksturę przez wykończenie ścian i podług

Wyjątkowa tekstura dodaje neutralnym wnętrzom głębi i interesującego charakteru. Zyskujemy więc przytulne, dopracowane wnętrze, które nie jest nudne. W jaki sposób dodać taką teksturę? Oczywiście podstawowym elementem będą dywany. A jeśli chodzi o architekturę i wykończenie to świetnie sprawdzą się tu różne połączenia kamienia i płytek(matowe lub polerowane). To właśnie one pozwolą Wam zbudować głębię.

Wybierajcie duże, ekspresywne obrazy

Wprowadzenie sztuki do wnętrz pomoże Wam tchnąć nieco koloru i osobowości do neutralnej dotychczas aranżacji. Mogą to być obrazy, zdjęcia czy mieszanina różnych form. Jeśli szukacie czegoś, co ożywi i odmieni styl Waszych aranżacji, koniecznie wybierzcie duże obrazy w żywiołowych kolorach, których dotychczas unikaliście!

Pamiętajcie o świetle!

Rzemieślnicze, wyjątkowe oświetlenie o różnorodnym kształcie, rozmiarze a nawet kolorze zdecydowanie ożywia i uaktywnia neutralną przestrzeń. Nie bójcie się łączyć ze sobą lamp z kinkietami i żyrandolami – nie tylko zapewni Wam to świetnej jakości oświetlenie ale również nada wnętrzu przysłowiowe „to coś”. Nie możecie jednak zapomnieć o rogach pokoju, które zwykle pozostają ciemne i nieprzyjemne.  To właśnie ten miszmasz światła wprowadzi do Waszych aranżacji ten brakujący kolor i zapewniam Was, że będziecie zdziwieni ile dać może taki drobny dekoracyjny zabieg ;)

Jesteście fanami neutralnych wnętrz?

Autor: Oliwia Górska