Data modyfikacji:

Kreatywne pomysły na małe biuro

Do pracy, nauki, porządkowania finansów lub po prostu przeszukiwania internetu – w każdym domu przyda się przynajmniej namiastka biura. Niewielu z nas może przeznaczyć na nie cały pokój, ale dzięki kilku sprytnym rozwiązaniom biurko i fotel można wkomponować w praktycznie każdy pokój.

Aranżując niewielkie biuro warto sięgnąć po nietypowe rozwiązania, dzięki którym zaoszczędzimy przestrzeń lub wykorzystamy miejsce, które trudno zagospodarować. Aranżacja po lewej stronie pokazuje, że biurko można umieścić nawet na kłopotliwiej przestrzeni z ostrym skosem. Po prawej widzimy sprytnie zaaranżowaną wnękę w przedpokoju, która po zamontowaniu blatu i półek stała się przytulnym kątem do pracy.

Biuro bez biurka? Jak najbardziej! W tym pomieszczeniu kącik biurowy znalazł się pod oknem, a substytutem klasycznego biurka jest szeroki, drewniany parapet podparty z jednej strony wąskim regałem. Takie rozwiązanie sprawdzi się świetnie w niewielkim pomieszczeniu, gdzie trudno wygospodarować miejsce na tradycyjne biurko.

Przestrzeń biurowa powinna być funkcjonalna. Rozeznanie w codziennych obowiązkach ułatwi przejrzysty, wielkoformatowy kalendarz, który namalowano na ścianie pokrytej farbą tablicową. W tym wypadku użyto jej na całej ścianie, ale wystarczy zamalować tylko jej część, żeby zastąpić karteczki i podręczne notatki domową tablicą w wersji maxi.

W sytuacji, gdy niewielkie biuro ma służyć dwóm osobom, można pomyśleć o zintegrowaniu stolików z innymi meblami. W tym wypadku blaty znalazły się po obu stronach komody umieszczonej bokiem do ściany. Pojemność regału powiększają koszyczki zawieszone na boku i ustawione na górze. Podwójne biurko zajmuje niewiele miejsca, a jeśli wykorzystamy stylowe meble, takie jak te widoczne na zdjęciu, może stać się częścią pokoju wypoczynkowego lub salonu.

W niewielkim pokoju mini-biuro można zaaranżować w szafie, dzięki czemu nie zajmuje dodatkowego miejsca. Po zakończonej pracy wystarczy po prostu zamknąć drzwi, dzięki czemu rozłożone papiery i dokumenty nie będą zaburzać harmonii pomieszczenia, w którym znajduje się biuro. W tym wypadku półki i blat zostały zainstalowane tylko na najdłuższej ścianie, ale mniejsze regały czy koszyki mogą zawisnąć również po wewnętrznej stronie drzwi szafy.

Autor: Kasia Szulik