Data modyfikacji:

Kuchnia na wysoki połysk – poznaj nowoczesne sposoby na elegancką aranżację

Masz dość tych samych rozwiązań aranżacyjnych i szukasz sposobu na funkcjonalną i elegancką kuchnię na wysoki połysk? Postaw na nowoczesne laminaty. Jeśli marzy ci się kuchnia w nowoczesnym wydaniu, która łączy w sobie elegancję i funkcjonalność, dowiedz się więcej o laminatach szklanych i akrylowych

Znasz ten aranżacyjny dylemat – ładnie lub funkcjonalnie? Pewnie nie raz przyszło ci wybierać między ciekawym efektem dekoracyjnym a praktycznością. Na szczęście w aranżacji nowoczesnej kuchni problem ten masz z głowy. Jeśli chcesz, aby twoja kuchnia na wysoki połysk prezentowała się świetnie i jednocześnie spełniała wszystkie wymogi funkcjonalności, postaw na nowoczesne szkło i laminaty Rehau.

Sprytne szkło do kuchni na frontach mebli

SZKLANY LAMINAT RAUVISIO CRYSTAL,

Minimalistyczne fronty kuchenne o błyszczącej powierzchni to synonim elegancji. Ich nieskomplikowana forma oraz wykończenie na wysoki połysk w efektowny sposób dodają blasku całej kuchennej aranżacji. Tradycyjnie szafki kuchenne tego typu są wykańczane warstwą lakieru, ale jak już na początku ustaliliśmy, szukasz przecież niesztampowych rozwiązań aranżacyjnych, prawda? Co w takim razie powiedziałbyś na fronty kuchenne wykończone szklanym laminatem? Laminat Rauvisio crystal marki Rehau do złudzenia przypomina szkło, jednak cechuje się właściwościami wytrzymałościowymi, jakie daje laminat.

Efekt? Fronty kuchenne wykończone przy pomocy szklanego laminatu prezentują się szalenie elegancko i jednocześnie są odporne na stłuczenia, zarysowania oraz zabrudzenia. Tradycyjne szkło może być ryzykownym posunięciem w aranżacji kuchni - wysoka temperatura, wilgoć czy kłopotliwe zabrudzenia mogą szybko ostudzić twoją miłość do szkła w aranżacji wnętrz. W tym przypadku dzięki laminatowi Rauvisio crystal uzyskasz efekt szklanej tafli na frontach kuchennych i jednocześnie pogodzisz względy estetyczne z wytrzymałością.

FRONTY KUCHENNE POKRYTE SZKLANYM LAMINATEM,

To jednak nie koniec zalet szklanego laminatu. Każdy rodzic wie, że kuchnia to prawdziwe serce domu, które powinno być przyjazne dla wszystkich domowników, w tym też dla dzieci. A jak wiadomo, maluchy zawsze mają swoje własne zdanie, nawet w kwestii aranżacji wnętrz. Na powierzchni szklanych frontów twoja pociecha będzie mogła do woli wyżyć się artystycznie. Wystarczy, ze użyje w tym celu markerów, ponieważ ich ślady można łatwością usunąć z powierzchni frontów. W tak zaaranżowanym pomieszczeniu rodzinne gotowanie nabierze zupełnie nowego sensu!

 Wysoki połysk w nowoczesnej odsłonie

Jeśli jednak szklany laminat wydaje ci się zbyt odważnym krokiem aranżacyjnym, masz inną alternatywę. Efekt błyszczących i eleganckich frontów kuchennych możesz też uzyskać dzięki laminatowi akrylowemu Rauvisio brilliant. Materiał ten sprawi, że powierzchnia szafek w twojej kuchni zyska wrażenie głębi, a to z kolei da nie tylko elegancki rezultat aranżacyjny, ale też optycznie powiększy wnętrze.

LAMINAT RAUVISIO BRILLIANT,

W efekcie laminat może z powodzeniem zastąpić lakierowane fronty kuchenne, które z czasem tracą swój kolor pod wpływem promieniowania UV. Jest to więc świetne rozwiązanie do jasnych pomieszczeń – fronty kuchenne wykończone za pomocą błyszczącego laminatu utrzymają swój intensywny kolor przez bardzo długi czas. Co więcej, jest to materiał nowej generacji, więc jest też odporny na zarysowania i odkształcenia. Tak wykończone fronty będą zatem świetnie spisywać się nawet podczas najwymyślniejszych kulinarnych eksperymentów w twojej kuchni.

Szkło na ścianie

PANEL SZKLANY RAUVISIO CRYSTAL SLIM,

Fronty kuchenne o błyszczącej powierzchni wymagają też niebanalnych dodatków. Fakt, możesz je zestawić z klasycznymi płytkami, jednak jeśli chcesz, aby aranżacja pomieszczenia wymykała się wnętrzarskim schematom, postaw na na szkło Rauvisio crystal slim. Zamontujesz je na ścianach pomiędzy dolnym, a górnym rzędem szafek jako modną i minimalistyczną alternatywę dla płytek. Ultra cienkie panele wykonane ze szkła polimerowego idealnie zabezpieczą powierzchnię przed uciążliwymi zabrudzeniami oraz działaniem wilgoci. Co więcej, panele tego typu są odporne na zarysowania i uszkodzenia, więc nawet jeśli w twojej kuchni odbywać się będzie wielka kulinarna rewolucja, szkło na ścianach będzie prezentować się znakomicie.

Warto też wspomnieć o walorach dekoracyjnych. Nie dość, że szklane panele dają bardzo elegancki efekt i i dostępne są w różnych kolorach, to jeszcze dodatkowo będziesz mógł po nich pisać markerem. Ich powierzchnia jest bowiem zmywalna, więc nie musisz się porywać na ryzykowne eksperymenty wnętrzarskie z farbą tablicową, aby zyskać w kuchni powierzchnię do szybkich notatek i zapisków.

I co sądzisz o tych rozwiązaniach? Prezentują się świetnie, prawda? Szkło do kuchni to ponadczasowy materiał wykończeniowy, który jest jedną z wizytówek stylu industrialnego, a równie dobrze prezentuje się we wnętrzach urządzonych na nowoczesną lub minimalistyczną modłę. Szklane laminaty to zatem świetny przepis na zaaranżowanie modnego wnętrza. A jeśli dodamy do tego jeszcze właściwości wytrzymałościowe tych materiałów, przepis na elegancją i funkcjonalną kuchnię gotowy. Z kolei laminat akrylowy zamiast lakierowanych frontów będzie idealnym sposobem na zaaranżowanie ponadczasowej i eleganckiej kuchni.

Autor: Kamila Zalińska-Woźny