Data modyfikacji:

Kuchnie w wydaniu rustykalnym

Na początek kilka słów o tym czym w ogóle jest styl rustykalny? Rustykalny – czyli posiadający cechy wiejskie, ludowe; wynikające z idealizacji natury i prostego życia, które miały miejsce w połowie XVIII wieku. Nurt szczególnie popularny w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i Wielkiej Brytanii, gdzie naturalnie związał się ze stylem Wiktoriańskim. W Stanach Zjednoczonych rustykalne wystroje i meble określane są jako Adirondack, od nazwy górskiego rezerwatu przyrody w stanie Nowy Jork.

Wnętrza rustykalne są bardzo ciepłe, przytulne i pełne romantycznego uroku. Produkty w stylu rustykalnym tworzone są w duchu Shabby Chic i Vintage, czyli stylizowany na stare, niewolne od spękań i delikatnych uszczerbków.

Ale wróćmy do wnętrz kuchennych. Kilka elementów, które są absolutnym must-have w naszej rustykalnej kuchni to drewniane meble, kamienne lub ceglane murki, ceramiczne płytki na ścianach i grube belki stropowe nad głowami. Następnie miedziane garnki, suszone kwiaty , a w ramach kreatywności, metalowe wiaderko przerobione na zlewozmywak… To oczywiście bardzo uproszczona recepta na kuchnię w wydaniu rustykalnym, dlatego żeby przybliżyć o co tak naprawdę w nim chodzi, przygotowaliśmy kilka inspiracji takich kuchni, a także takich, które posiadają jedynie elementy rustykalne i są utrzymane w duchu współczesności.

Na zakończenie wybraliśmy dla Was kilka mebli, dodatków i elementów wykończeniowych jak belki stropowe i kamienie dekoracyjne. Na początek niezwykle urzekające drewniane bujane krzesło.. (kliknij na wybrany produkt).

Autor: Joanna Dębska