Data modyfikacji:

Łazienka dla rodziny: praktyczne wskazówki aranżacyjne

Mama, tata, dzieciaki i tylko jedna łazienka – jak sprawić, by była wygodna dla wszystkich? Podpowiadamy, jak harmonijne urządzić wnętrze, uwzględniając potrzeby małych i dużych domowników.

By wszyscy mogli czuć się komfortowo, rodzinna łazienka powinna zawierać dodatkowe sprzęty i wyposażenie. Jeśli to możliwe, zamień jedną dużą umywalkę na dwie mniejsze, dzięki czemu poranne mycie się maluchów przed wyjściem do szkoły przebiegnie znacznie sprawniej. Do każdej z nich trzeba dodać niewielki podest, który pozwoli dzieciakom wygodnie korzystać z umywalki.

www.budgetblonde.com

Kolejnym dobrym pomysłem jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni, która oferuje łazienka pod kątem przechowywania. Wieszaki na ręczniki czy szlafroki mogą znaleźć się na drzwiach. Uchwyty można do nich przytwierdzić lub wybrać modele nakładane na ich górną część. W tym miejscu warto umieścić także torby z przyborami, które nie mieszczą się w szafkach. Rodzinna łazienka musi również mieć zagospodarowane wszelkie wnęki, które dzięki półkom i półeczkom pomieszczą mnóstwo drobiazgów, kąpielowych zabawek i kosmetyków. Pod kątem dzieci lepiej wybrać wannę zamiast prysznica, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by pełniła obie funkcje – wystarczy zamontować zasłonkę lub mobilny parawan.

http://es.paperblog.com

Łazienka dla rodziny wymaga również właściwej pralki, najlepiej z funkcją baby care, która pozwala na delikatne pranie ubranek maluchów. Z tego samego względu pralka powinna być pojemna, ale niezbyt duża, W sklepach można znaleźć modele łączące dużą pakowność i kompaktowe rozmiary, np. zmniejszoną głębokość lub szerokość.

www.homester.com.ua

Łazienka dla rodziny powinna również zachęcać małych domowników do częstszych kąpieli, dlatego aranżując ją zadbaj o żywą kolorystykę i ciekawe wzory, które będą przykuwać wzrok maluchów. By ułatwić utrzymanie porządku postaw na gładkie kafelki z błyskiem i zrezygnuj z jasnej podłogi, na której widać każdy pyłek i włos. Środki czystości i proszki przechowywane w łazience muszą być przechowywane w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Przeczytaj także o deszczownicy i zobacz jak dzięki niej może zmienić się chwila relaksu pod prysznicem.

Autor: Kasia Szulik