Data modyfikacji:

Łazienka w stylu Riwiery Francuskiej

W styl rodem z Lazurowego Wybrzeża wpisują się róże nurty estetyczne, spięte zamiłowaniem do morza, jasnych barw i naturalnych materiałów. Łazienka w tym duchu będzie elegantszą wersją wnętrza marynarskiego.

Lazurowe Wybrzeże na południu Francji bierze nazwę od niezwykłej barwy morza, która współgra z soczystą zielenią roślin, bielą piasku i jasnymi ścianami willi rozrzuconych po wybrzeżu. Kawałek tej czarującej krainy można stworzyć we własnej łazience, decydując się na aranżację w stylu minimalistycznym lub vintage.

Łazienka w stylu Riwiery Francuskiej powinna być biała i urozmaicona akcentami w kolorze drewna, szarości czy błękitnych pasteli. Do aranżacji w stylu vintage będzie pasować emaliowana wanna na nóżkach, umywalka na postumencie i biała boazeria.

www.founterior.com/

Podłoga również powinna być wyłożona drewnem, a baterie utrzymane w estetyce retro. Jasny błękit na ścianach dopełni wrażenia, a jeśli chcemy nadać wnętrzu bardziej marynarskiego charakteru, przydadzą się pasiaste akcenty w barwie kobaltu lub granatu.

Nowoczesna łazienka w stylu Riwiery Francuskiej wymaga wyłącznie białej, minimalistycznej armatury, połączoną z meblami i akcentami w kolorze jasnego drewna. Proste wnętrze i dodatki ograniczone do minimum wymagają morskiego akcentu, który ożywi pomieszczenie.

www.myfancyhouse.com

Na Riwierze tę rolę spełnia okno z widokiem na morze, ale my możemy je zastąpić dyskretną tapetą z nadmorskim krajobrazem, najlepiej tym pochodzącym z tamtych okolic.

Pomysłem alternatywnym wobec dwóch poprzednich jest łazienka w stylu Riwiery Francuskiej w hotelu GrainFicelle na Lazurowy Wybrzeżu. Ośrodek jest utrzymany w wiejskim klimacie, co idealnie obrazuje pokój kąpielowy. Pomieszczenie wyłożono drewnem, a kąpiel odbywa się w dużej balii pod prysznicem w stylu retro.

http://www.letmebeinspired.com/

Łazienka w stylu Riwiery Francuskiej może powstać nawet w niewielkim pomieszczeniu, a mnogość stylów sprawi, że klimatyczny zakątek można wyczarować w każdym domu.

Autor: Kasia Szulik