Data modyfikacji:

Łazienka w stylu vintage

Łazienka przypominająca pałacową komnatę, w której można się poczuć naprawdę wyjątkowo? Wszystko za sprawą stylu vintage, który wprowadza do wnętrz elegancję, trochę luksusu, ale także oryginalności.

Klimatyczna łazienka

Vintage to przede wszystkim połączenie starego z nowym, dlatego we wnętrzach urządzonych w tym duchu, można spotkać zarówno  meble z minionej epoki, jak i nowoczesne rozwiązania. Łazienka w stylu vintage to miejsce, w którym nie brakuje kolorów. Z jednej strony metaliczne barwy - fiolet, róż, srebro, złoto, z drugiej zaś nieco bardziej stonowane odcienie: biel, ecru, szarość, a może nawet czerń. Łazienkę można ożywić stosując płytki zdobione eleganckimi ornamentami. Vintage to styl bardzo dekoracyjny, liczne ozdoby i dodatki stanowią o wyjątkowym klimacie. Elementy takie jak dozowniki na mydło czy wieszaki na ręczniki można znaleźć stylizowane na staroświeckie. Także inne dekoracje spełnią swoją funkcję: figurki i grube świece świetnie nadają się do wnętrz vintage. Podobnie jak lustro z grubą, zdobioną ramą. Nie należy jednak przesadzić, zwłaszcza w małych pomieszczeniach, bo ozdoby nie mogą przytłaczać. 

Dornob.com

Interiordesign-tips.com

Wanna na nóżkach i kryształowy żyrandol

Staroświeckie meble i dodatki można znaleźć na targach staroci, ale na rynku dostępne są także elementy wyposażenia, które są stylizowane na stare: pęknięcia, lekkie otarcia - to niektóre "sztuczki" projektantów. Nowoczesny design czerpie inspiracje z dawnych czasów, dlatego często spotyka się zupełnie nowe meble, mające "coś" z minionej epoki. Baterie łazienkowe z klasycznymi dwoma kurkami, prysznic z elegancką słuchawką lub wanna na nóżkach - to tylko nieliczne rozwiązania stylizowane na vintage.

Inspirationsdeco.blogspot.com

Inspirationsdeco.blogspot.com

Urządzając łazienkę w stylu vintage, trzeba zadbać o odpowiednie oświetlenie, które decyduje o wyjątkowym nastroju.  Delikatne, boczne światło jest jednym z polecanych rozwiązań. Osoby dysponujące nieco większym metrażem łazienki mogą pomyśleć o dużym kryształowym żyrandolu, który stał się ikoną stylu vintage.  

[gallery]

Autor: Ola Sztobryn