Data publikacji:

Łazienki w kolorach ziemi - przegląd inspiracji

 Przebywanie w pomieszczeniu, w którym królują barwy od delikatnych beżów przez różne odcienie piasku, sjeny i umbry po nasycone brązy, działa jak terapia – pozwala ukoić zmysły, zrelaksować się i odnaleźć poczucie harmonii. Ich odpowiednie zestawienie sprawia, że wnętrze jest eleganckie i przytulne. Łazienka w kolorach ziemi doskonale wpisuje się w ten klimat. Jesteś zainteresowany taką aranżacją w swoim domu – zainspiruj się naszym przeglądem.

www.fotolia.com

Brązy kojarzą się z naturą, prostotą, porządkiem, stabilizacją, a zarazem elegancją i ciepłem. Doskonale widać to w tej łazience w kolorach ziemi, pojawiających się tu za sprawą drewnianych paneli podłogowych oraz ściennych, którymi obito również wannę. Jednolitość brązu przełamują ściany i obudowa prysznicu stylizowane na kamienny murek, a także biały, ciepły dywan z abstrakcyjnym wzorem.

www.greenbuildingadvisor.com

Ta aranżacja sprawdzi się w małej łazience usytuowanej na poddaszu. Dzięki dużej ilości naturalnego światła, wydaje się ona optycznie większa, a gustowne, zielone płytki ścienne ze szkła z recyklingu wnoszą do niej powiew świeżości. Kolory ziemi w postaci drewnianej szafy, sufitu z cedru oraz półek dodatkowo ocieplają wnętrze i pozwalają ukoić zmysły.

www.iseecubed.com

W tej łazience kolory ziemi są jedynie subtelnym dodatkiem – beże pokrywają ściany, posadzkę oraz szafki, a żółty pojawia się za sprawą ręczników oraz grafiki. Resztę zdominowały odcienie zieleni, kojarzonej z plonami ziemi. W nowocześnie urządzonej łazience uwagę przyciąga szklana wanna usytuowana na okrągłym podwyższeniu obłożonym sztuczną trawą.

www.huizhou.cn

Łazienka w kolorach ziemi stanie się najlepszym miejscem w Twoim domu, gdy będziesz chciał na chwilę oderwać myśli od codziennych spraw i po prostu dobrze wypocząć. Dzięki stonowanym brązom oraz szarościom wnętrze nie męczy oczu, a przez to pozwala się odprężyć. Umieszczenie w łazience figurek słoni oraz obrazu z jego wizerunkiem pozwala poczuć się bliżej łona natury. Dywan ze skóry naturalnej, mimo swojej ciemnobrązowej barwy, stanowi element ocieplający łazienkę.

www.decobizz.com

Przytulnie, ciepło, bezpiecznie i kojąco – takie uczucia towarzyszą Ci, gdy parzysz na tę aranżację? Łazienka w kolorach ziemi ma sprawiać, że nie będziesz chciał z niej wychodzić. Subtelne piaskowe i złotawe odcienie zostają przełamane stonowanym wrzosem. Domową atmosferę podkreśla wanna oraz komoda w stylu retro. Nowoczesny akcent stanowi lustro w grubej ramie w kolorze srebra.

Autor: Sylwia Stwora