Data modyfikacji:

Przyjęcie w ogrodzie lub na tarasie - akcesoria i dekoracje, które musisz mieć

Organizujesz grilla dla przyjaciół lub przyjęcie urodzinowe w ogrodzie? Zrób to w wielkim stylu. Jeśli chcesz zabłysnąć przed swoimi gośćmi oraz sprawić, że przyjęcie zapadnie im w pamięć na długo, przekonaj się jakie akcesoria i dekoracje będą ci w tym pomocne.

Piękna pogoda - to idealna okolicznośc, aby zorganizować przyjęcie w ogrodzie. Nie myśl jednak, że udane spotkanie wokół stołu w ogrodzie zorganizujesz dokładnie tak samo, jak zwykłą imprezę w domu. Garden party rządzą się swoimi prawami. Dlatego nie ma tu miejsca na sztampowe rozwiązania.

Lampiony i lampki na przyjęcie w ogrodzie

To punkt obowiązkowy na twojej liście podczas przygotowywania garden party. Nie dość, że wprowadzą niepowtarzalną atmosferę wokół twojego stołu ogrodowego, to jeszcze zapewnią nastrojowe oświetlenie. Do ogrodu wybierz zabudowane lampiony, dzięki którym wiatr nie zdmuchnie płomienia. Szczególnie ciekawy efekt uzyskasz, jeśli lampionów będzie kilka, i ustawisz je w różnych miejscach, nie tylko na stole, ale też np. na podłodze, regale tarasowym czy wręcz podwiesisz przy zadaszeniu tarasu. A jeśli w twoim ogrodzie lub gdzieś w pobliżu tarasu rośnie drzewo, możesz je obwiesić lampionami lub zwykłymi słoikami na sznurkach, do których włożysz świeczki tak, jak jest to zrobione na zdjęciu – musisz przyznać, że efekt jest naprawdę świetny, prawda?

Uzupełnieniem tych świetlnych dekoracji będą szalenie modne girlandy i sznury lampek. Możesz je rozpiąć nad stołem, dzięki czemu cała aranżacja zyska klimat, jak w nadmorskich barach zwłaszcza, jeśli postawisz na kolorowe lampki. Równie ciekawy efekt osiągniesz, jeśli rozwiesisz je podobnie jak lampiony na ogrodowych drzewach.

Dzbanki, butelki i słoiki

Jak już ustaliliśmy, przyjęcia w ogrodzie rządzą się swoimi prawami. Nie możesz przykładać do nich tej samej miary, jaką stosujesz podczas spotkań wokół stołu w jadalni. Dobrym rozwiązaniem będą zatem różnego rodzaju butelki i dzbanki wyposażone w korki. Dzięki nim unikniesz ryzyka, że w przygotowanej przez ciebie lemoniadzie wylądują owady. Ciekawym patentem są szklane dzbany w kształcie słojów z kranikiem – wyglądają bardzo efektownie i dodadzą całej aranżacji nieco rustykalnego charakteru. Możesz je dodatkowo napełnić owocami i listkami mięty, dzięki czemu efekt dekoracyjny będzie jeszcze lepszy.

Do tego zestawu przydatne będą jeszcze słoiki ze słomkami, które zastąpią tradycyjne szklanki i kubki w rękach twoich gości. Po pierwsze mają one nieco piknikowy wygląd, więc świetnie będą pasować do charakteru wydarzenia, jakim jest przyjęcie w ogrodzie. Poza tym te nakrętki i rurki to kolejny kolorystyczny akcent.

Girlandy i proporczyki ozdobią twój ogród

Nie ważne, czy robisz przyjęcie w ogrodzie dla swojego dziecka, czy na twoje domowe garden party zostaną zaproszeni jedynie dorośli – dekoracje sprawią, że zabawa będzie jeszcze lepsza. W ogrodzie świetnie wyglądać będą różnego rodzaju girlandy i proporczyki. Możesz je podwiesić przy zadaszeniu tarasu, na balustradach lub po prostu przy ścianie domu – efekt na pewno będzie znakomity. Ich montaż jest banalnie prosty, a po zwinięciu zajmują niewiele miejsca, więc bez trudu będziesz mógł je przechowywać do czasu kolejnego przyjęcia w twoim przydomowym ogrodzie. Warto dodać do nich również inne papierowe dekoracje tego typu np. kule czy pompony, aby cała kompozycja dekoracyjna była spójna i efektowna.

Foremki na kostki lodu

Nie myśl jednak, że chodzi tu o zupełnie zwykłe kostki lodu, jakie przygotujesz np. za pomocą plastikowych woreczków. Jeśli twoje garden party ma być naprawdę udane, a wokół stołu ogrodowego ma zapanować przyjemna atmosfera, nie ma tu miejsca na zwykłe rozwiązania. Świetnym pomysłem będą zatem kostki lodu z zatopionymi w nich owocami. To bardzo proste – wystarczy właśnie, że zaopatrzysz się we wspomniane już silikonowe foremki na kostki lodu i zanim zalejesz je wodą, do środka włożysz ulubione owoce np. borówki, truskawki czy maliny. Efekt na pewno będzie znakomity, a zimny napój z kostkami lodu doda ochłody w ciepły wieczór.

Akcesoria do zdjęć - zabawa w ogrodzie będzie wspominana latami

Jeśli już porwiesz się na organizację garden party, warto to wydarzenie uwiecznić na zdjęciach. A żeby te wyszły jeszcze ciekawsze, dobrym patentem będą akcesoria fotograficzne, jak papierowe wąsy, usta czy okulary na patyczkach, z którymi twoi goście będą pozować do zdjęć. Możesz też iść o krok dalej i przygotować ogrodową fotobudkę. Jako tło może posłużyć twój ogród. Ustaw ławkę na tle pięknie kwitnącego krzewu lub innej rośliny. W pobliżu rozepnij proporczyki i girlandy światełek, dodaj drobne dekoracje, a miejsce na przygotowanie świetnych zdjęć gotowe.

Akcesoria do tekstyliów

Jeśli jesteś tradycjonalistą i nawet podczas garden party nie wyobrażasz sobie stołu ogrodowego nieprzykrytego obrusem, musisz zaopatrzyć się w dodatkowe gadżety. Chodzi przede wszystkim o klipsy do obrusów – te praktycznie niewidoczne spinki sprawią, że wiatr nie będzie podwiewał tkaniny i w rezultacie krańce materiału nie wylądują w twoim talerzu. Do tego zestawu na przyjęcie w ogrodzie koniecznie dobierz również obrączki lub spinki do serwetek. Dzięki nim dodatkowo będziesz mógł wykonać ciekawe kompozycje dekoracyjne z serwetek właśnie.

Kosze wiklinowe

Różnej wielkości kosze i tace wykonane z wikliny lub rattanu świetnie wpiszą się w klimat ogrodowego przyjęcia. Możesz w nich po prostu umieścić owoce lub inny poczęstunek dla gości. Ale równie dobrym rozwiązaniem będzie, jeśli w koszach wiklinowych znajdą się dekoracje czy kwiaty.

Autor: Kamila Zalińska-Woźny