Data publikacji:

Mała łazienka z ciekawą dekoracją: garść inspiracji

Jasna, minimalistyczna i pozbawiona zbędnych bibelotów. Taka, zgodnie ze wskazaniami projektantów wnętrz, powinna być mała łazienka, by nie sprawiała wrażenia klitki. W tym układzie w teorii pozostaje niewiele miejsca na dekoracje, ale w praktyce mamy spore pole do popisu.

W tym wnętrzu postąpiono zgodnie ze sztuką – mała łazienka została zdominowana przez biel, ale to dekoracje sprawiają, że wygląda niesztampowo. Podłogę i wannę pokryły płytki w drobny wzór, który powtarza się również na łazienkowej zasłonce. Przy oknie znalazło się miejsce na obrazki, a monotonię jasnych ścian przełamuje motyw cegieł.

www.hepok.com

Mała łazienka w stylu retro również jest jasna, ale energii dodaje jej ściana pomalowana na czerwono. Niewielki akcent kolorystyczny nie burzy stylistycznej harmonii wnętrza, a więc nie utrudnia optycznego powiększenia. Po obu stronach lustra pojawiły się eleganckie kinkiety, a w klimat wpisuje się również umywalka z ciemnym dnem.

www.freshome.com

Fani minimalizmu docenią wnętrze, w którym króluje czerń i biel. Mała łazienka zyskuje dzięki dekoracji z płytek, które pokrywają podłogę i wydzielają strefę prysznicową. Długie lustro optycznie powiększa pomieszczenie, a murek, w którym ukryto instalację podwieszanego sedesu pełni rolę półki na drobiazgi. Akcesoria i kosmetyki zmieszczą się również pod niewielką umywalką.

www.freshome.com

Dekoracje w tym wnętrzu również utrzymano w stylistyce retro, zaczynając od umywalki na postumencie, przez ozdobne lampy aż po wagę w stylu vintage i dekoracyjną podłogę. Ciemne i srebrzyste akcenty przełamują monotonię dominującej bieli, dzięki której mała łazienka wydaje się większa.

www.freshome.com

Misterne ramki, wzorzysta podłoga, efektowna tkanina wokół umywalki i imponujące lustro – na początku bardzo trudno wybrać przedmiot, na którym można zawiesić wzrok. Mała łazienka z surowymi, szarymi ścianami zyskała dzięki barokowym dodatkom, ale równocześnie nie sprawia wrażenia zbyt przeładowanej. Pod zasłonką kryją się półeczki z kosmetykami stojącymi również na dwupiętrowym stoliku w rogu.

www.freshome.com

Kolory dodały energii stonowanemu i klasycznemu wnętrzu. Tapeta we wzory wprowadza romantyczny klimat, podkreślony przez kwiaty w wazonie i dodatki w barwie różu. Rolę dekoracji pełnią przede wszystkim tekstylia, dzięki którym mała łazienka jest stylowa i przytulna.

www.freshome.com

Mała łazienka odmieni się dzięki dodatkom i drobiazgom, Kilka inspiracji prezentujemy na poniższym kolażu.

Autor: Kasia Szulik