Data modyfikacji:

Małe balkony: przegląd inspiracji

Mały balkon daje duże pole do popisu, ponieważ urządzenie wnętrza w wersji mini wymaga sporej inwencji. Przedstawimy kilka inspiracji, które pomogą Ci go zaaranżować.

Niewielki, zabudowany balkon może stać się przedłużeniem salonu, o czym w tym przypadku świadczy zamiana standardowych mebli balkonowych na wygodny, tapicerowany fotel i poduchy ułożone na drewnianej podłodze. W aranżacji wykorzystano energetyczne barwy i duże ilości kwiatów, a w roli stolika występuje kraciasta skrzynka. Feeria kolorów odwraca uwagę od niewykończonych, burych ścian.

www.homedesignlovers.com

Mały balkon w romantycznym klimacie jest śnieżnobiały, z akcentami w barwach drewna i fuksji. We wnęce znalazło się miejsce na niewielką ławeczkę z poduchami, a obok niej stanął mały stoli oraz krzesło. Uwagę zwraca ozdoba wnęki, czyli biała gałąź, z której zwisają dzwonki i lampiony, dodające aranżacji orientalnego charakteru.

http://maga.mgd.blogspot.com

Elementem niewielkiego balkonu może stać się hamak, który tu, obok ławy wyłożonej poduszkami, staje się dodatkowym miejscem wypoczynku. Jego mocowanie jest banalne, a efekt niezwykle efektowny. W tej aranżacji z ciemnym brązem drewna kontrastują dodatki w barwach bieli i błękitu, a z sufitu zwisają małe lampiony.

http://blog.graylivin.com

Hamak może być również dwuosobowy:

Prosty i jasno zaprojektowany balkon sprawia wrażenie bardziej przestronnego. Ciekawym pomysłem było zamontowanie relingu na poduszki w charakterze oparcia, a także wzbogacenie stonowanych barw akcentami w kolorze intensywnej, jabłkowej zieleni. Aranżację urozmaicają kwiaty wiszące na drewnianej ścianie oraz umieszczone w donicy na stoliku.

http://maga.mgd.blogspot.com

Krzesła użyte w aranżacji można spotkać w wielu polskich sklepach:

Minimalistyczny balkon urządzono z dbałością o jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni. Z tego względu leżaki mają krótkie siedziska i wysokie oparcia, krzesła wiszą na hakach przymocowanych do bocznej ściany, a stolik pod oknem jest składany, by nie zajmował zbyt wiele miejsca, gdy jest nieużywany. Po drugiej stronie balkony znalazło się miejsce na wąski, wysoki regał na podręczne i dekoracyjne drobiazgi.

www.iondecorating.com

Czarno-biały balkon w wersji mini wygląd bardzo efektownie dzięki dodatkom i wzorom. Dywanik ozdobiły pasy, a na krześle widzimy poduszkę w nieregularny deseń, który powtarza się na świecznikach umieszczonych na stoliku. Aranżację uzupełniają kwiaty w donicach zawieszonych na balustradzie i koszyczkach tuż pod stolikiem.

http://blog.graylivin.com

Praktyczny zestaw balkonowy sprawdzi się nawet w niewielkim wnętrzu:

Jeśli chcesz sprawdzić ceny produktów, kliknij w ich zdjęcia.

Autor: Kasia Szulik