Data publikacji:

Małe biurko czy składane: wybieramy biurko do małego pokoju

Masz małe mieszkanie i nie wiesz, jak zorganizować sobie miejsce do pracy? Postaw na małe biurko, które zmieści się nawet w niedużym lokum. Zobacz, jakie biurko wybrać: składane, klasyczne czy może narożne.

małe biurko

Małe biurko czy składane: jakie wybrać do pracy i pod komputer?

W małym mieszkaniu trudno zorganizować sobie domowe biuro. Klasyczne, duże biurka nigdzie się nie mieszczą. W efekcie wiele osób korzysta z laptopa na kanapie na kolanach lub w innej niewygodnej pozycji, co prowadzić może do bólu pleców oraz wad kręgosłupa.

Tymczasem w Internecie znaleźć można mnóstwo małych biurek oraz biurek składanych, które będą pasować nawet do niewielkiego mieszkania. Jaki model wybrać? Poniżej znajdziesz nasze wskazówki.

Jakie wymiary małego biurka?

Jaką długość powinno mieć małe biurko pod komputer? Przyjmuje się, że nieduży mebel to taki o długości blatu co najmniej 75 cm. Często spotkać można również małe biurka z blatem 80 cm lub maksymalnie 100 cm. Oczywiście rozmiar mebla musisz dostosować do wymiarów pomieszczenia, w którym chcesz je umieścić.

Klasyczne małe biurko

Klasyczne małe biurko pod komputer z krótkim blatem to model, który wpasuje się w wystrój każdego niewielkiego mieszkania. Gdzie je postawić? Wygospodaruj nieco wolnego miejsca przy ścianie w sypialni bądź w dużym pokoju. Możesz także postawić je przy oknie – z pewnością miło będzie ci się pracowało w takim miejscu.

Dobrym pomysłem może być również małe biurko z szufladami, w których pomieścisz wszelkie niezbędne przybory i dokumenty.

Biurko składane

Kolejnym ciekawym pomysłem jest małe biurko składane. Jego największą zaletą jest to, że nie wymaga wolnego miejsca przy ścianie w mieszkaniu. Wystarczy, że złożysz biurko i rozłożysz w razie potrzeby.

W Internecie znajdziesz zarówno małe biurka pod laptopa w typie składanych stolików, jak i meble ze składanym blatem. Ciekawym rozwiązaniem jest także biurko składane do komody. Jego blat można rozłożyć w razie potrzeby, a w szufladach trzymać dokumenty, ubrania czy też inne drobiazgi.

Wiszące biurko składane

Wiszące biurko składane na ścianę ma postać półki, która zajmuje bardzo niewiele miejsca. Jak działa takie biurko? Możesz rozłożyć je, gdy potrzebujesz miejsca do pracy, a potem złożyć, nie tracąc cennej przestrzeni w pokoju.

Minusem takiego rozwiązania jest fakt, że za każdym razem po użyciu musisz sprzątnąć z blatu komputer oraz wszystkie inne rzeczy, których używałeś do pracy.

Małe biurko narożne

Masz wolne miejsce w rogu pokoju? Postaw na małe biurko narożne! Choć zajmuje nieco więcej przestrzeni niż meble wymienione powyżej, daje również większe możliwości.

Blat takiego biurka ma większą powierzchnię, dlatego z pewnością zmieścisz na nim wszelkie niezbędne do pracy przedmioty. Warto postawić na małe, narożne biurko z szufladą, w której schowasz różne drobiazgi.

Małe biurko w szafie

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem do niewielkiego mieszkania jest… małe biurko w szafie. Znajduje się ono pod półkami, na których możesz trzymać książki, dokumenty czy nawet ubrania.

Gdy chcesz skorzystać z biurka, po prostu otwierasz szafę i zamykasz ją po zakończonej pracy. Innym wariantem tego rozwiązania jest meblościanka z biurkiem – idealny, wielofunkcyjny mebel do małego pokoju.

Małe biurko w regale

Małe biurko z nadstawką umieszczone w regale to rozwiązanie podobne do wymienionego w poprzednim akapicie. Wokół blatu i nad nim znajdują się półki, na których możesz trzymać swoje rzeczy.

Natomiast na biurku warto postawić komputer, zeszyty czy też inne artykuły biurowe. To świetne rozwiązanie do małego mieszkania. Nie tylko jest funkcjonalne, lecz także ciekawie prezentuje się we wnętrzu.

Łóżko z biurkiem

Szukasz małego biurka do pokoju dziecięcego? Wybierz łóżko piętrowe z blatem! To idealny sposób na zaoszczędzenie miejsca w pomieszczeniu.

Na dole mebla znajduje się klasyczne biurko z małymi półeczkami. Dziecko może schować tam przybory szkolne, ułożyć książki oraz postawić komputer. Natomiast nad biurkiem umieszczone jest łóżko, do którego wchodzi się po wygodnej drabince. Często w takich meblach obok biurka znajduje się również szafa, co pozwala na dodatkowe zaoszczędzenie miejsca w pokoju.

Popularne małe biurka

Zastanawiasz się, jakie małe biurko wybrać? Sprawdź nasz krótki ranking najpopularniejszych produktów. Wymiary podane są według schematu: długość × głębokość × wysokość.

Signal B 07: małe biurko z nadstawką i półką pod blatem

Signal B 07 to małe biurko z nadstawką w postaci podwyższonej półki oraz dodatkowej półeczki umieszczonej pod blatem, na której można postawić klawiaturę. Dodatkowo jest wyposażone w podstawkę na nogi. Ten elegancki, nowoczesny mebel wykonany jest z połączenia aluminium z płytą w kolorze ciemnego brązu.

Wymiary: 74 cm × 55 cm × 94 cm

Akord CLP i B16: biurko narożne z trzema szufladami

Akord CLP i B16 to dwa warianty tego samego małego biurka narożnego – biurko lewostronne oraz prawostronne. Mebel zajmuje nieco więcej miejsca niż Signal B 07, jednak można go postawić w rogu pokoju.

Ponadto biurko wyposażone jest w mały regał oraz trzy pojemne szuflady. Dostępne w czterech wariantach kolorystycznych – białe, beżowe, jasne i ciemne drewno.

Wymiary: 124,5 cm × 85 cm × 77 cm

Akord Star Dąb Sonoma Wolnostojące: klasyczne małe biurko z półeczką

Akord Star Dąb Sonoma to niedrogi mebel wykonany z płyty laminowanej odpornej na ścieranie. Biurko wyposażone jest w wygodną półeczkę, na której można ułożyć wszelkie niezbędne do pracy przedmioty.

Wymiary: 68 cm × 51 cm × 74 cm

Zdjęcie: Envato Elements

Autor: Olga Wacholc