Data publikacji:

Styl meksykański w łazience

Meksyk słynie nie tylko z tequili, kapeluszy sombreros i nieustraszonego „Desperado”, ale również z przepiękniej ceramiki. Misternie zdobione płytki, mozaiki i malowane umywalki czynią styl meksykański jednym z najciekawszych trendów wnętrzarskich.

Ciemny błękit, beż, ceglasta czerwień, pomarańcz oraz żółć to najbardziej charakterystyczne kolory meksykańskich zdobień. Te barwy wybijają się na pierwszy plan, ale przez dekoracje zdobiące ceramikę przewijają się wszystkie kolory tęczy. W styl meksykański w łazience wpisują się niewielkie płytki i drobna mozaika, które tworzą misterne, przyciągające wzrok dekoracje.

www.myhomeideas.com

www.askdecor.com

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów łazienki w stylu meksykańskim jest ceramiczna umywalka dekorowana wzorami, zwykle w kształcie okręgu lub elipsy. W zależności od preferencji, można ją postawić na blacie lub wpuścić w wycięty w nim otwór. Pod kątem funkcjonalnym meksykańska umywalka nie ustępuje klasycznej, wykonanej z białego porcelitu – podłączymy ją z równą łatwością. Do takiego modelu najlepiej dobierać baterie w stylu vintage w kolorze miedzi lub starego złota.

www.southernliving.com
www.houzz.com

 Meble w meksykańskiej łazience zwykle wykonane są z drewna, najlepiej z widocznym rysunkiem słojów. Fronty szafek mogą być rzeźbione, a ich uchwyty przybierają formę mosiężnych gałek. Prysznic lub wanna powinny być zabudowane płytkami, a sedes ma jak najmniej rzucać się w oczy, ponieważ akurat ten element wyposażenia bardzo trudno wystylizować na meksykańską modę.

http://www.canextrade.net

www.flavahome.com

Wszechobecne, dekorowane płytki powinny również okalać zawieszone nad umywalką lustro. W styl meksykański wpisują się również dekoracje – wzorzyste dywaniki, świece oraz pojemniki na akcesoria wykonane z drewna lub postarzanego metalu.

Autor: Kasia Szulik