Data modyfikacji:

Mieszkania „Przyjaciół” w nowym wydaniu

Monika, Phoebe, Rachel, Joey, Chandler i Ross to grupa przyjaciół, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Serial o perypetiach nowojorskiej paczki przez 10 sezonów bawił miliony widzów na całym świecie. Teraz nie dość, że możemy oglądać archiwalne odcinki serialu, grać w grę Monopoly Friends, to jeszcze zajrzymy do słynnych mieszkań nr 19 i 20. Bo amerykańscy projektanci przygotowali ich uwspółcześnione wizualizacje.

Tak jak nieodłącznym elementem spotkań przyjaciół były posiadówki na słynnej kanapie w kawiarni Central Perk, tak równie charakterystyczną częścią scenografii serialu były mieszkania bohaterów. I o ile Przyjaciele to format ponadczasowy, o tyle ich mieszkania wymagały drobnego liftingu. Obecnie powracają one w zupełnie nowym wydaniu. Designerzy z firmy projektowej Modsy przygotowali wizualizacje mieszkań bohaterów serialu w uwspółcześnionej wersji. I tak możemy zajrzeć do kuchni Moniki i Chandlera, przekonać się, jak mieszkanie zaaranżowałaby Rachel lub co w aranżacji wnętrz zmalowałby Joey. Przekonaj się zatem, jak w konfrontacji z najnowszymi wnętrzarskimi trendami wypadli by serialowi Przyjaciele.

Przytulnie u Moniki i Chandlera

Pamiętasz te kultowe fioletowe ściany? Urządzając swoje mieszkanie lata temu Monika miała nosa do wnętrzarskich trendów i sporo wyprzedziła modę – wszak Ultra Violet to aktualny kolor roku wg Instytutu Pantone. Niestety fiolet jest dość trudnym kolorem w aranżacji wnętrz, jednak projektanci Modsy nie mogli przejść obojętnie obok kultowych ścian Moniki. Co prawda w uwspółcześnionej wersji mieszkania pozostała po nich jedynie symboliczna pamiątka w postaci fioletowych drzwi, ale akcent ten jest jednoznacznym nawiązaniem do serialowego pierwowzoru mieszkania.

Dzięki stonowanym barwom mieszkanie w nowym wydaniu jest znacznie spokojniejsze. Jasne odcienie dodają przytulności, jednak nie byłoby to mieszkanie Przyjaciół, gdyby aranżacja wnętrza była nudna. Dlatego projektanci pamiętali o wnętrzarskim eklektyzmie, jaki dominował w wystroju serialowej kawalerki. Nie brakuje tu zróżnicowanych dekoracji i elementów wystroju odwołujących się do różnych wnętrzarskich stylów.

Fot. Apartament Therapy

W projekcie uwzględniono dużo drewna, wiklinowe dodatki i wzorzyste dywany oraz poduszki dekoracyjne. W efekcie mieszkanie Moniki i Chandlera w nowym wydaniu jest przytulne i niepozbawione charakteru. Aż chciałoby się wypić popołudniową kawę na tej kanapie, prawda?

Romantyczne mieszkanie Rachel

Jak przystało na kogoś, kogo rezygnuje z przeprowadzki do Paryża w imię miłości, mieszkanie Rachel jest utrzymane w romantycznej stylistyce. Głównym akcentem dekoracyjnym jest tu pudrowy róż, który świetnie wpisuje się w najnowsze modowe trendy. Millenial Pink uzupełniają minimalistyczne meble o nieskomplikowanej formie utrzymane w estetyce glamour.

Podobnie, jak w przypadku mieszkania Moniki i Chandlera jasna i ciepła tonacja kolorystyczna sprawiają, że mieszkanie jest przytulne. Ciekawe, jak odnalazłby się Ross w tej ultrakobiecej stylizacji wnętrza?

Fot. Apartament Therapy

Mieszkanie Joeya

Mieszkanie Joeya świetnie oddaje przewrotny charakter postaci. Z jednej strony jest utrzymane w klimacie industrialnym, ale projektanci zadbali, aby wystrój kawalerki pozostał dość oszczędny. Z drugiej strony nie brakuje tu elementów wystroju i dekoracji, które idealnie pasują do postaci granej przez Matta LeBlanca – przytulanka Pan Pingwin, stół do piłkarzyków, tarcza do rzucania lotkami, a w kuchni dominuje mikrofalówka, obok której znajduje się – a jakże – mrożona pizza.

Fot. Apartament Therapy

Niemniej jednak projektanci Modsy zadbali, aby mieszkanie Joeya również było przytulne. Nie brakuje tu odwołań do stylu skandynawskiego, chociażby wśród dominującej szarości oraz naturalnej barwie drewna.

Fot. Apartament Therapy

I jak podobają ci się mieszkania Przyjaciół w nowej odsłonie? Trzeba przyznać, ze projektanci świetnie uchwycili balans między nowoczesnymi trendami a indywidualnym charakterem każdego z bohaterów. Projekty agencji Modsy to też świetny przykład, jak efektownie czerpać inspirację z najnowszych wnętrzarskich trendów, nie popadając jednocześnie w pułapkę mody.

Autor: Kamila Zalińska-Woźny