Data modyfikacji:

Minimalistyczna choinka w stylu skandynawskim

Miliony światełek, tony kolorowych bombek i kilometry błyszczącego łańcucha. Jeśli tak do tej pory wyglądał Wasz przepis na choinkę marzeń, być może czujecie, że pora na coś nowego. Minimalistyczna choinka świąteczna w stylu skandynawskim może być Waszym lekarstwem na dekoracyjne znużenie, które wprowadzi odrobinę świeżości do Waszych aranżacji.

„Minimalistyczne dekoracje” to określenie, które dla niektóry może być porównywalne z oksymoronem, jak „czarny śnieg” etc. Jednak dekoracyjny minimalizm ma swoje uroki, zwłaszcza jeśli lubicie przystrajać swój dom na święta już na przełomie listopada i grudnia, macie wtedy pewność, że takie dekoracje Was nie przytłoczą i nie sprawią, że będziecie mieli dość Świąt, nim te się nawet zaczną. Jeżeli więc do tej pory gustowaliście w świątecznym przepychu, być może w tym rok spróbujecie dla odmiany czegoś innego.

Prostota i minimalizm na choince

Ubieranie takiego minimalistycznego drzewka jest banalnie proste. Wystarczy wybrać delikatne ozdoby, które nie przytłoczą drzewka i będą miały w sobie coś z natury – drewnianą strukturę, jutowy sznurek, neutralne kolory. Potrzebne będzie Wam oczywiście również drzewko – to na zdjęciach jest sztuczne, lecz jeśli preferujecie żywe, tak też być może. Zaletą sztucznych choinek jest to, że często zamontowane światełka, nie ma więc kilometrów kabla, który trudno ukryć.

Ozdoby w stylu skandynawskim

Minimalistyczne nie znaczy wcale nudne. Biorąc, jako wzór drzewko ze choinkę ze zdjęć, zostały dla niej wybrane trzy rodzaje ozdób. Świecące i matowe miedziano-złote bombki, które być może wydają się proste, jednak sprawiają, że drzewko wygląda bardzo elegancko i pięknie. Kolejnym elementem są białe choinki, które nadają całości przestrzenności. Dzięki temu, że biel wybija się na tle ciemnej zieleni, całe drzewko zyskuje wyjątkowy charakter. Ostatnią z trzech ozdób jest girlanda małych filcowych kuleczek, które z kolei dodają nieco miękkości, łagodząc ostre kształty choinek.

Kosz na choinkę zamiast stojaka

Bardzo istotnym elementem tej aranżacji jest kosz na choinkę. Prezentuje się o niebo lepiej od regularnych stojaków i wspaniale dopasowuje się do skandynawskiego stylu. Całości dopełniają pięknie zapakowane prezenty. Jako papier do pakowania wykorzystano stare kartki z kalendarza. Minimaliczne arsnżacje mogą być też ekologiczne. ;)

W poszukiwaniu świątecznych dekoracji w każdym stylu - zapraszam TUTAJ ;)

A sztuczne drzewka znajdziecie TUTAJ!

Co sądzicie o takiej aranżacji?

Autor: Oliwia Górska