Data modyfikacji:

Minimalizm w sypialni

Przytulna sypialnia kojarzy się z delikatnymi kolorami i sporą ilością bibelotów, jednak na dobry sen najlepiej wpływają czyste i minimalistyczne przestrzenie.

Minimalizm we wnętrzach przejawia się pod postacią stonowanych barw, prostych mebli i niewielkiej ilości wyposażenia oraz dodatków. Na pierwszy rzut oka taka asceza nie brzmi zachęcająco, ale zgodnie z opiniami ekspertów, minimalistyczna sypialnia bardzo dobrze wpływa na nasz odpoczynek.

http://homecreate.info

Mocne kolory, duże wzory, mnóstwo drobiazgów i nieporządek zaburzają koncentrację i mogą utrudniać zasypianie, więc projektując ten pokój najlepiej ograniczyć ilość wyposażenia i zdobień do niezbędnego minimum.

http://aboutproject.com

Klasyczna, minimalistyczna sypialnia jest zdominowana przez biel i czerń, które mogą być urozmaicone kolorowymi dodatkami. Alternatywną propozycją jest połączenie bieli z kremem, zielenią i naturalnym drewnem – taki miks można spotkać w stylizacjach inspirowanych estetyką japońską.

http://homeinnovationdesign.com

Minimalistyczna sypialnia wygląda dobrze z dodatkami metalowymi, a także utrzymanymi w mocnych barwach. Jeśli decydujemy się na urozmaicenie jej wzorami, najlepiej wypadną geometryczne – koła, pepitka czy pasy.

http://www.casasycosastandil.com.ar

Meble powinny mieć prostą formę i modernistyczny kształt, więc komody z rysunkiem słojów czy łóżka z rzeźbionym wezgłowiem nie zdadzą egzaminu. Ponieważ podstawowym kolorem minimalizmu jest biel, taka aranżacja może optycznie powiększyć mały pokój.

http://freshhomesdesign.com

Minimalistyczna sypialnia nabierze ciepła dzięki dodatkom, takim jak pluszowy dywan, kilka poduszek na łóżku czy lampy z mlecznymi kloszami. Koronkowe firanki i ciężkie kotary powinny zastąpić dyskretne rolety i proste, jednobarwne zasłony.

Autor: Kasia Szulik