Data modyfikacji:

Morska bryza i urok egzotyki: turkusowe wnętrze

Od nasyconego kobaltu aż po odcień wpadający w morską zieleń i delikatną miętę. Turkusowe wnętrze ma niejedno oblicze i może być uzupełniane wieloma innymi barwami. Turkus to również ciekawy akcent w aranżacji nawiązującej do obcej kultury.

Turkusowe wnętrze w eklektycznym stylu łączy różne estetyki i inspiracje – biały parawan to ukłon w stronę krajów arabskich, wazon z różowymi kwiatami przywodzi na myśl Orient, a stolik i lustro w złoconej ramie nawiązują do wnętrz pałacowych. Różne odcienie turkusu spinają aranżację w jedną, estetyczną całość, urozmaicona akcentami w przygaszonych odcieniach różu, bieli oraz kremu.

Turkus sprawdzi się również w bardzo klasycznej aranżacji. Beż, krem i biel tonują jego intensywność, a wzory widoczne na tkaninie i ścianach dodają pomieszczeniu bardzo eleganckiego charakteru. Wzrok natychmiast przyciąga intensywnie turkusowe wezgłowie łóżka, które nadaje ton sypialni, a miękkie tkaniny i błyszczące dekoracje (lampy, lustrzana szafka) nadają całości luksusowego i wyszukanego sznytu.

Barwna łazienka to ukłon w stronę Orientu. Turkusowe wnętrze ozdobiły elementy wykonane z drewna w ciepłym odcieniu, który świetnie współgra z dominującą kolorystyką. Na obudowie wanny znalazła się mozaika imitująca kamień, a figurka i rośliny dodatkowo potęgują „wschodni” charakter łazienki.

Turkusowa kuchnia jest bardzo przytulna, a dodatek żółci i ozdobne kafelki sprawiają, że przywodzi na myśl pomieszczenie wzięte z hiszpańskiego lub meksykańskiego domu. Dzięki meblom w stylu retro turkusowe wnętrze wygląda wyjątkowo przytulnie – w takiej kuchni posiłki jedzone w rodzinnym gronie z pewnością smakują jeszcze lepiej.

Żółć i turkus współgrają świetnie również w tym bardzo eleganckim salonie – odcienie szafranu i kobaltu tworzą niesztampowe i zarazem niezwykle stylowe połączenie. By turkusowe wnętrze zachowało klasę, intensywnie kolorowe meble i dodatki tonują neutralne ściany oraz wyposażenie – kremowa kanapa, szara otomana i jasna ściana z minimalistycznym kominkiem.

Autor: Kasia Szulik