Data modyfikacji:

Nietypowa choinka dla znudzonych klasyką

Jeśli znudziło ci się klasyczne, zielone drzewko lub wiesz, że ustawione w pokoju zajmie zbyt wiele cennej przestrzeni, pomyśl o choince alternatywnej. Wśród naszych propozycji znalazły się drzewka dla miłośników minimalizmu, literatury i grafiki.

Choinka z desek

Ta choinka również bazuje na drewnie, jednak obsypane igłami gałązki zastąpiły deski różnej długości. Jak przystało na świąteczne drzewko, udekorowano ją lampkami, które przy okazji pełnią funkcję bombek. Choinka w takim wydaniu jest niewielka, więc można ją ustawić na komodzie.

Choinka z książek

www.familysponge.com

Choinka z książek pewnością ucieszy każdego bibliofila. By ją stworzyć opróżnij regały lub wyciągnij schowane na co dzień książki, które nie mieszczą się na półkach, a następne ułóż z nich świąteczną piramidę. Tak powstałe drzewko obowiązkowo udekoruj lampkami i wetknij dekoracyjny element na jego szczyt.

Choinka z lampek

Zwykle znajdują się na drzewku, ale w tym wypadku je zastąpiły. Choinka z lampek współgra z wnętrzem loftu lub pomieszczenia urządzonego w duchu minimalizmu. Do jej stworzenia potrzebne są gwoździe wbite w ścianę na kształt trójkąta, wokół których opleciesz świecące przewody.

Choinka -przyklejka

www.notonthehighstreet.com

Ustawisz ją w mgnieniu oka, a po świętach z łatwością usuniesz, bez obaw o porozrzucane wokół igły czy przypadkowo stłuczone bombki. Choinka w formie naklejki wymaga jedynie odrobiny miejsca na ścianie. W tym wypadku projekt dodatkowo spersonalizowano, by gałązki układały się w świąteczne życzenia dla gości.

Choinka na stelażu

Pod takim drzewkiem zmieszczą się nieprzebrane ilości prezentów. W miejsce klasycznej choinki wstawiono drewniany stelaż z dziecięcego tipi, czyli stożkowatego namiotu, który następnie opleciono zieloną girlandą udekorowaną bombkami.

Choinka-fotografia

www.creativegreed.com

Jest rozłożysta, ale zajmie niewiele miejsca, a także zielona, choć nie pozostawi po sobie igieł – choinka w formie zdjęcia zielonego drzewka to również propozycja dla minimalistów. Na jej szczycie doklejono dużą, papierową gwiazdę, a gałązki udekorowano kolorowymi łańcuchami, dzięki czemu na pierwszy rzut oka wygląda jak żywa.

Autor: Kasia Szulik