Data modyfikacji:

Niezwykła umywalka odmieni zwyczajną łazienkę

W kształcie owocu, skamieliny, a może z widokiem na Nowy Jork? Oryginalna umywalka to ciekawy pomysł na dekorację w niewielkiej łazience i dobry sposób na zachęcenie maluchów do mycia. Przedstawiamy kilka modeli, które zaskakują designem i innowacyjnością.

W górnym zlewie umyje się dorosły, a w dolnym dziecko. Rodzinna umywalka marki Vitra ma nietypowy, zygzakowaty kształt i składa się z dwóch misek umieszczonych na różnych poziomach. Dolna może służyć małym domownikom lub ułatwiać nalewanie wody do wiadra czy miski bądź mycie stóp. Minimalistyczny design sprawia, że odnajdzie się w każdym wnętrzu.

www.meccinteriors.com

Umywalka w stylu glamour to projekt marki Lago. Zlew Skin przypomina fragment walca, który płynnie łączy się ze ścianą. By podkreślić tę symbiozę został pokryty identycznymi płytkami, a pozostawienie pustej ściany tuż pod nim sprawia, że wygląda jak wycięty z jej struktury.

www.yupiu.com

Umywalka w kształcie odcisku skamieliny w oryginalny sposób nawiązuje do wodnego wiru. Dzięki użyciu szarego koloru sprawia wrażenie wykutej w kamieniu lub betonie. Woda z minimalistycznego kurka spływa po jej powierzchni, podkreślając kształt muszli.

www.homeplusdecor.com

Urzeka elegancją i jest niezwykle oryginalna. Ceramiczna umywalka przypomina zgiętą kartkę papieru w kształcie trapezu. Wąska końcówka pełni rolę kranu, natomiast dolna tworzy misę, w której można się umyć. Kurki w ścianie zostały umieszczone osobno, ale wtapiają się w jej tło i nie odwracają uwagi od armatury.

www.impactbathroomrenovations.com.au

Marka Roca przygotowała kolekcję Urban stworzoną z myślą o podróżnikach. Każda nablatowa umywalka z serii jest ozdobiona grafiką przedstawiającą architekturę danego miasta. Na zdjęciu widzimy motywy nowojorskie, a w linii znajdują się również misy z widokami Barcelony, Londynu, Berlina, Rio de Janeiro oraz Szanghaju.

www.creativehomeidea.com

Poranna toaleta w zlewie w kształcie cytryny z pewnością Cię orzeźwi. Umywalka Lemon projektu designera Cenk Kara to oryginalny sposób na ożywienie minimalistycznej łazienki. Prezentowany model jest nablatowy, ale w kolekcji znajdują się również zlewy wpuszczane i podwójne.

www.digdsdigs.com

Nietypowe umywalki dostępne w polskich sklepach zebraliśmy na poniższym kolażu. Nazwa każdej z nich to równocześnie link do strony sklepu.

Autor: Kasia Szulik