Data publikacji:

Okno narożne w kuchni: aranżacja

Kuchnia nie bez powodu przez wiele osób nazywana jest sercem domu. Niemal każdego dnia w kuchni spędza się sporo czasu, dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że osoby będące na etapie planowania i budowy domu zastanawiają się, jak najlepiej zaplanować i zaaranżować kuchnie w swoim domu.
okno narożne w kuchni
Kluczową kwestią w każdej kuchni są okna. Nie jest tajemnicą, że domowa kuchnia powinna być dobrze oświetlona i mieć łatwy dostęp do światła dziennego. Jak zaaranżować okna w kuchni? Coraz więcej osób decyduje się na umieszczenie w tym pomieszczeniu okien narożnych.
Okna narożne to jeden z najmodniejszych sposób na oświetlenie wnętrz światłem dziennym. Czy okno narożne w kuchni to dobry pomysł? Jakie wady i zalety ma okno narożne w kuchni? Oraz jak zaaranżować takie okno rogowe w kuchni? Aby poznać odpowiedzi na te pytania, warto zgłębić treść poniższego artykułu.

Okno narożne w kuchni – wady i zalety

Okno narożne w kuchni to technika aranżacyjna, która jest obecnie jedną z najczęściej stosowanych w nowoczesnym budownictwie. Jak każde rozwiązanie aranżacyjne, taki i okno narożne w kuchni ma swoje zalety oraz wady. Jakie najważniejsze plusy ma narożne okno w kuchni?
 • Duża powierzchnia okna zapewnia wystarczającą ilość światła dziennego nawet dla dużych pomieszczeń. Duża przeszklona przestrzeń, jaką gwarantuje okno narożne w kuchni, to idealne rozwiązanie, które zapewnia komfortowe warunki do gotowania.
 • Okno narożne w kuchni optycznie powiększa przestrzeń, dzięki czemu mniejsze kuchnie zyskują na wyglądzie.
 • Okno rogowe w kuchni to jedna z nowoczesnych technik aranżacji wnętrz, jednak ze względu na swoją uniwersalność świetnie pasuje do niemal każdego stylu budownictwa.
 • Okno narożne w kuchni niezwykle ciekawie wygląda także na zewnątrz budynku. Taki kształt i rozmiar okna sprawia, że budynek wygląda niezwykle efektownie.
 • Wybierając okno rogowe w kuchni, należy znać także minusy takiego wyboru. Chociaż lista wad, jakie ma okno narożne w kuchni, nie jest długa, to warto wiedzieć, jakie pozycje się na niej znajdują.
 • Decydując się na okno narożne w kuchni, koniecznie należy wziąć to pod uwagę już na wczesnym etapie projektowania domu. Okno rogowe w kuchni wymaga specjalnego traktowania oraz przygotowania odpowiedniego projektu, więc decyzja o takim oknie w kuchni musi zapaść stosunkowo wcześnie.
 • Okno narożne w kuchni zazwyczaj jest nieco droższe niż okna w standardowych, czyli mniejszych, rozmiarach.
 • Osoby, które zdecydowały się na okno narożne w kuchni, muszą liczyć się także z tym, że wykonanie takiego okna jest także nieco bardziej czasochłonne, przez co termin realizacji może być dłuższy niż w przypadku okien w standardowych rozmiarach.
 • Okno narożne w kuchni – jak zaaranżować?

  Jak zaaranżować okno narożne w kuchni? Takie pytanie często pojawia się u osób, które rozpoczynają planowanie kuchennej przestrzeni w swoim domu. Prawdą jest, że okno rogowe w kuchni samo w sobie jest niezwykle efektywne, dzięki czemu uzyskanie zadowalającej aranżacji nie jest trudne. Na jakie elementy aranżacji wnętrz warto się zdecydować, mając okno rogowe w kuchni?
  Aby zwiększyć komfort życia, szczególnie wieczorem, warto postawić na grube firanki lub rolety na okno narożne w kuchni. Pozwoli to utrzymać odpowiedni poziom prywatności, a to z pewnością zwiększa komfort życia domowników. Co więcej, rolety na okno narożne w kuchni zajmują niewiele miejsca, dzięki czemu takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w małych kuchniach.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Karolina Grad
  Karolina Grad

  Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!