Data publikacji:

Oryginalne ozdoby: bombki domowej roboty

Każda pani domu marzy o oryginalnych ozdobach świątecznych, którymi olśni swoich gości. Niestety kupowanie takich designerskich dekoracji jest dosyć kosztowne. Rozwiązaniem tego problemu jest tworzenie bombek własnoręcznie, które pozwolą zaoszczędzić i dają pewność, że nasze ozdoby będą niepowtarzalne.

homes.ninemsn.com.au

Zaczynając naszą przygodę z bombkami domowej roboty warto zaopatrzyć się w bombki transparentne, które można dekorować zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Z ich pomocą możemy stworzyć ozdoby praktycznie ze wszystkiego, co mamy pod ręką. Jedną z możliwości jest włożenie do środka różnokolorowych dekoracyjnych piórek, na których możemy napisać inspirujące słowa czy imiona członków rodziny. Gwarantuje to niepowtarzalną, spersonalizowaną dekorację.

www.notonthehighstreet.com

Do stworzenia kolejnej propozycji można wykorzystać stare, zbędne bombki choinkowe, którym nadamy nowy wyraz. Aby to zrobić należy dokładnie posmarować bombkę klejem i równomiernie nakleić na nią piórka. Po wyschnięciu wystarczy już tylko na koniec piórek nawlec koraliki. Taka bombka domowej roboty to designerska dekoracja, niespotykana w żadnym domu.

http://houseoffraser.scene7.com

Jeśli mamy w domu sporo zbędnych guzików, możemy pokusić się o wykonanie bombki z tych różnokolorowych drobiazgów. Przyda nam się do tego prosty drucik, który należy wygiąć na końcu w taki sposób, aby guziki nie pospadały. Potem nawlekamy na niego ułożony przez nas kształt, np. bałwana lub choinki. Na końcu przez drucik przewlekamy wstążkę, na której zawiesimy bombkę.

mumsgrapevine.com.au

Do wykonania kolejnej bombki domowej roboty potrzebny nam będzie klej do drewna, włóczka w dowolnym kolorze oraz balon, który nadmuchujemy do wybranej wielkości. Włóczkę maczamy w kleju rozrobionym z wodą, następnie wielokrotnie owijamy dookoła balona w odpowiadające nam wzorki i odwieszamy bombkę na noc do wyschnięcia.

www.blogcdn.com

Na drugi dzień wystarczy już tylko przebić balon i delikatnie wyciągnąć ze środka jego skrawki - nasza własnoręcznie zrobiona ozdoba jest gotowa do powieszenia.

www.highwallsblog.com

Bombka z jednokolorowej włóczki ma również sporo uroku, szczególnie dla fanów minimalizmu. Aby ją wykonać, należy posmarować klejem bombkę transparentną lub zbędną bombkę choinkową, a następnie od góry ściśle owinąć ją włóczką. Należy przy tym uważać, aby nie pobrudzić jej klejem. Gotową bombkę odkładamy do wyschnięcia. Najlepiej wyglądają bombki w bielach, szarościach oraz granatach, choć kolor można dostosować do wystroju wnętrza.

Autor: Sylwia Stwora