Data publikacji:

Jak dobrać oświetlenie do toaletki?

Dobre oświetlenie toaletki jest niezbędne do wykonania pięknego makijażu. Światło dzienne, lampa pierścieniowa, klasyczna żarówka czy może LED-y – na co się zdecydować? Sprawdź, jakie oświetlenie do toaletki będzie najlepsze.

oświetlenie do toaletki

Jakie oświetlenie do toaletki wybrać?

Dobre kosmetyki, pędzle i umiejętności to nie wszystkie elementy, które są niezbędne do wykonania perfekcyjnego makijażu. Kolejną niezwykle ważną rzeczą jest odpowiednie oświetlenie toaletki. Choć niektórzy uważają, że make-up najlepiej robi się w świetle dziennym, nie zawsze jest to prawdą. W pochmurne lub bardzo słoneczne dni albo zimą, gdy słońce zachodzi już o godzinie 16.00, dobra lampa do makijażu może okazać się zbawieniem.

Dobra lampa do toaletki powinna równomiernie oświetlać twarz. Nie może być skierowana tylko w jedno miejsce, gdyż wtedy trudniej będzie wykonać perfekcyjny makijaż bez żadnych niedoskonałości. Na jakiej wysokości powiesić lampę, jaką barwę światła oraz rodzaj żarówki wybrać? Podpowiadamy poniżej.

Oświetlenie toaletki. Barwa światła

Idealne oświetlenie do toaletki powinno mieć chłodną barwę przypominającą światło dzienne. Temperaturę oświetlenia określa się w Kelwinach. Do wykonywania makijażu najlepiej sprawdzą się lampy o barwie ok. 4500-6000 K. W takim oświetleniu skóra prezentuje się jak najbardziej naturalnie. Kolory kosmetyków wyglądają na niej tak, jak będą prezentować się później po wyjściu na zewnątrz.

Lampy do toaletki: na jakiej wysokości?

Na jakiej wysokości najlepiej powiesić oświetlenie do toaletki? Najpopularniejszą opcją są dwie lampki umieszczone po bokach lustra na wysokości mniej więcej 110-120 cm od podłogi. W ten sposób światło będzie skierowane dokładnie na twarz.

Ponadto lampki do toaletki powinny być zawieszone co najmniej 75 cm od siebie. Jeżeli jednak planujesz wykonywać makijaż na stojąco, umieść oświetlenie nieco wyżej, nawet 160-170 cm od podłogi.

Oświetlenie LED do toaletki

Oświetlenie LED to doskonały wybór do toaletki. Charakteryzuje się chłodną, zbliżoną do światła dziennego barwą, dlatego świetnie sprawdzi się do wykonywania makijażu. Jakie lampy LED do toaletki wybrać?

Możesz postawić na dwie żarówki umieszczone po bokach lustra, umieścić małe lampki na lustrze lub nawet zainwestować w oświetlenie stojące z regulowaną wysokością. Dużą zaletą oświetlenia LED jest jego energooszczędność. Takie żarówki z pewnością posłużą ci przez długi czas.

Oświetlenie lustra toaletki

Marzysz o toaletce niczym z hollywoodzkiego filmu? Postaw na urocze, małe lampki okalające lustro! Delikatne światełka równomiernie oświetlają twarz, a przy tym prezentują się wyjątkowo magicznie. Zazwyczaj wokół lustra umieszcza się małe lampki LED, które skierowane są prosto na twarz delikatnym strumieniem. W takim świetle bez problemu wykonasz idealny makijaż.

Lampa pierścieniowa do toaletki

Lampa pierścieniowa to wyjątkowo przydatny gadżet, z którego chętnie korzystają blogerki i wizażystki na całym świecie. Dzięki niej nie tylko wykonasz piękny makijaż, lecz także zrobisz idealne selfie nawet w środku nocy.

Przenośna lampka pierścieniowa sprawdzi się idealnie, jeśli nie masz dużej toaletki, lecz mały kącik do makijażu. Bez problemu przeniesiesz ją w potrzebne miejsce, a następnie schowasz do szafy czy szuflady.

Światło dzienne jako oświetlenie toaletki

Jeśli żadna z powyższych opcji cię nie przekonuje, zawsze możesz wybrać wykonywanie makijażu w świetle dziennym. Pamiętaj, że toaletka powinna być ustawiona tyłem do okna, dzięki czemu słońce będzie równomiernie oświetlać twoją twarz. W razie czego jednak lepiej zaopatrzyć się w małą lampkę do wykonywania makijażu. W końcu nieraz uratuje twój make-up wykonywany po zmroku!

Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Olga Wacholc