Data publikacji:

Otulamy się narzutami…

Narzuty na sofy i kanapy to dość prosty sposób na odmianę wystroju w naszych salonach czy pokojach gościnnych. Tak naprawdę wystarczy wybrać wzór pasujący do aranżacji naszego mieszkania i szybko wprowadzić jesienną bądź letnią kreację do wnętrza. Oprócz tego narzuty dodatkowo chronią kanapy, co przydaje się zwłaszcza jeśli mamy zwierzęta domowe. Mogą się także okazać niezastąpione w czasie pierwszych mrozów. Miękka narzuta może także służyć jako koc.

Z jakich materiałów się wykonuje narzuty czy pledy?

Dobrą wiadomością jest to, że można je wykonać z właściwie każdego materiału. Mogą przybrać formę utkanych w atrakcyjny sposób koców, narzuty natomiast oryginalnych patchworków. Popularne jest również wykorzystanie typowych tkanin dekoracyjnych. Delikatny wzór na narzucie może odmienić wystrój salonu. Warto na przykład wybrać jedną kolekcję tkanin, wybierając z niej narzutę wraz z dekoracyjnymi poduchami, czy nawet obrus i ozdobę na okna.

Jak dobrać narzutę?

Wybierając dodatkową dekorację dla sof warto wziąć pod uwagę styl całego wnętrza. Narzuta powinna być integralnym elementem całej aranżacji, może być jedynie podkreśleniem charakteru całości wnętrza, lub stanowiąc jej punkt centralny. Gwarancję sukcesu może być wspomniany wcześniej wybór jednej kolekcji tkanin tekstylnych, z której wybierzemy wszystkie dodatki. Dzięki temu dekoracja będzie spójna, a efekt końcowy niezwykle atrakcyjny. Warto tutaj pamiętać nie tylko kolorystyce tkanin, ale także o przyciągających uwagę wzorach. Jeśli nie chcemy okryć naszych meli narzutami, możemy wybrać cieplejszy koc, który również odmieni nasz mebel, a dodatkowo ogrzeje nas w zimniejsze wieczory. Pamiętajmy również, że łóżka i sofy stanowią jedne z centralnych punktów każdej aranżacji, stąd też nawet najmniejsza zmiana w ich dekoracji znacząco odmieni wnętrze.

Jeśli nie narzuta, to co?

Pokrowce na sofy są sposobem na to, aby starej kanapie przywrócić dawną świetność. To również pomysł na prostą odmianę wnętrza. Wysłużone sofy i krzesła mogą odmienić się nie do poznania za sprawą nowych, designerskich pokrowców 3D. Pokrowce tego typu nadają wnętrzu nowoczesnego i oryginalnego charakteru. Niewątpliwą zaletą pokrowców jest ich bogaty wybór, dzięki czemu bez problemu dopasujemy je do sof. Zdejmowane pokrowce są też bardzo praktyczne w eksploatacji: w razie zabrudzeń, można je po prostu wyprać w pralce, bez konieczności organizowania uciążliwego czyszczenia tapicerki mebla.

Dodatki, nawet takie jak narzuty, koce czy poduszki, potrafią czynić cuda. Niby szczegół, ale wybór dopasowanej narzuty na nasze łóżko czy kanapę, może zasadniczo odmienić nasze wnętrza.

Autor: Agnieszka Pajak