Data modyfikacji:

Pastelowe inspiracje na wiosnę

Pastele to inaczej przygaszone odcienie podstawowych barw, znamy je pod postacią błękitu, jasnej zieleni, czy też  pudrowego różu. Są określane jako delikatne i świeże. Zastosowane w wystroju wnętrz dodają lekkości i uroku.

Dailydreamdecor.com
Nolomagazine.com

Wraz z nadejściem utęsknionej pory roku, jaką jest wiosna, wiele osób myśli o odświeżeniu lub remoncie mieszkania. Pojawiające się barwy za oknem zarażają swoim urokiem i chcą wejść na salony. Pastelowa rewolucja w mieszkaniu będzie dobrą odpowiedzią na ten "wiosenny nastrój".

Wnetrza-ze-smakiem.pl

Subtelne, pastelowe barwy sprawią, że we wnętrzu będzie bardziej przytulnie, a nawet romantycznie. To niejedyna zaleta, jasne kolory optycznie powiększają przestrzeń. Sprawdzą się zarówno w przestrzeniach urządzonych w stylu nowoczesnym, jak i eleganckim lub vintege, a nawet w połączeniu ze stylem skandynawskim. Żeby ożywić przestrzeń czasem wystarczy pomalować wybraną ścianę na jeden z delikatnych kolorów lub zainwestować w pastelowe dodatki: rolety lub zasłony, narzuty, lampy, a nawet zastawę kuchenną. Jasne dodatki ożywią przestrzeń, gdzie dominują ciemne kolory. Pastele dobrze komponują się z barwami takimi jak ciemny brąz lub granat, ale także z jaśniejszymi kolorami, można zestawić je również razem. Pastelowa zieleń z granatem, brudny róż z błękitem lub beżem? Możliwości jest naprawdę wiele.

Subtelne pastele już od kilku sezonów nie wychodzą z mody, wpisują się także w tegoroczne trendy. Odcienie w tonacji błękitu lub też kolor miętowy są ciekawym pomysłem na aranżację wnętrza.

Furniture.trendzona.com
Autor: Ola Sztobryn