Data modyfikacji:

Pick of the Week - Smoothie Time!

My się zimy nie boimy! Mimo pluchy i mrozu można pozostać zdrowym. Jak? Smoothie! Jeśli szukacie więc odpowiedniego sprzętu, przeczytajcie dzisiejszy artykuł z serii Pick of the Week.

Hu hu ha, nasza zima zła! I choć na dworze mróz i plucha to nie możemy dać się zimie pokonać. Mimo, że do wiosny zostało jeszcze trochę czasu, już teraz warto zacząć akcję zdrowe odżywianie i uśmiechnąć się ponownie do warzyw i owoców. It’s smoothie time!  Właśnie dlatego zebrałam dla Was 5 przykładów sprzętów, które pomogą Wam usprawnić i uprzyjemnić proces robienia takich zdrowych koktajli, a te z kolei pomogą Wam zmienić stare przyzwyczajenia jedzeniowe na lepsze. Wybierałam tylko te produkty, który miały kilkadziesiąt ocen bardzo dobrych, byście mogli korzystać z opinii innych. Oto i one:

1.Kenwood blender Smoothie to go SB055

Blender kielichowy Smoothie to go jest idealnym urządzeniem do przygotowywania koktajli. Jego kompaktowe wymiary sprawiają, że nawet jeśli nie mamy w kuchni zbyt dużo wolnego miejsca, łatwo będzie nam go przechować. Blender ten posiada 300-watowy silnik i jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości – wystarczy zdjąć ostrza (oczywiście wykonane ze stali nierdzewnej) i wsadzić kielich do zmywarki. Blender posiada dwie prędkości blendowania oraz dodatkową funkcję pracy pulsacyjnej (by nasze smoothie miało idealną konsystencję). Znajdziemy w nim również mechanizm blokujący, a kielich blendera świetnie sprawdzi się także jako kubek podróżny (posiada specjalne wieczko). W zestawie z blenderem otrzymamy dwa 0,5-litrowe zbiorniki w formie kubka.

2.Blender RUSSELL HOBBS Mix Go Kitchen 21350-56

Blender Mix Go posiada 2 wyjmowane butelki z pokrywami o pojemności 600 ml (można je myć w zmywarce ;)). Warto też wspomnieć o tym, że  te pasują do standardowych samochodowych uchwytów na kubki, więc faktycznie przygotowane za pomocą tego blendera smoothie może być Waszym śniadaniem ”to go”. Bardzo wygodny jest mechanizm działania tego urządzenia – uruchamiamy go przez jego naciśnięcie (rozdrabnianie pulsacyjne – dociśnięcie pojemnika; stałe mieszanie składników – przekręcenie pojemnika)

3.Zelmer 491.6 / ZHB1206B

Blender Zelmer 491.6 to urządzenie praktyczne i bardzo proste w obsłudze. Posiada 700-watowy silnik, 15 prędkości obrotowych oraz funkcję Turbo, dzięki której bez problemu rozdrobnicie każdy składnik (nie tylko na smoothie ale i na sos czy zupę-krem). Ostrza wykonane zostały ze stali szlachetnej – bez problemu zblendujecie również gorące produkty. W zestawie tym nie zabrakło również pojemnika z pokrywką. Blender posiada także zabezpieczenie przed zwolnieniem końcówek w czasie pracy.

4.Blender stojący Philips HR 2195/00 Avance Collection

Blender Philips posiada 900-watowy silnik, który gwarantuje niezawodność nawet przy bardzo twardych składnikach. W zestawie tym znajdziemy kielich o pojemności 2 l i choć dla mnie, najważniejsze by bez problemu pomógł mi przygotować moje ulubione smoothie, to świetnie poradzi on sobie również z zupami-krem czy sosami. W dodatku z silnikiem o takiej mocy bez problemu rozkruszycie lód do każdego rodzaju koktajli (zimne, orzeźwiające koktajle owocowe i lodowe napoje to najlepsze elementy lata ;)). Poza tym urządzenie to bez problemu możecie wykorzystać jako krajalnice do warzyw – poradzi sobie z tym zadaniem znakomicie. Dodatkowo dzbanek wykonany został ze szkła hartowanego a niektóre części blendera możecie myć w zmywarce.

5.Blender Braun MQ 745 APERITIF

Blender ręczny MQ 745 Aperitive został wyposażony w kielich plastikowy  (600 ml), blender kielichowy (1250 ml) z nożami do kruszenia lodu, trzepaczkę ze stali nierdzewnej, szatkownicę (350 ml) i mocny silnik. Nowoczesna technologia PowerBell zapewnienia doskonałe efekty blendowania oraz redukcję ssania a stopa w kształcie dzwonu zapewnia ciągłą rotację składników podczas pracy urządzenia, dzięki czemu nieustannie trafiają pod ostrza. Natomiast  technologia Smart Speed pozwala na zmianę prędkości blendera, jedynie przez dłuższe lub krótsze naciśnięcie przycisku. W dodatku blender ten można obsługiwać jedną ręką. Nie zabrakło przycisku bezpieczeństwa – aby zacząć pracę, należy go najpierw odblokować.

Który z tych blenderów wydaje Wam się najlepszy?

Autor: Oliwia Górska