Data modyfikacji:

Proste triki, świetny efekt: odmień dom na wiosnę

Pozbądź się kurzu, dodaj odrobinę koloru, przearanżuj meble i wstaw kwiaty do wazonu. Dom na wiosnę można odmienić szybko i prosto, nie wydając ani grosza lub inwestując w dodatki, które podkreślą klimat wnętrz.

Uporządkuj

Wiosenne porządki nieprzypadkowo mają w nazwie właśnie te porę roku. Po długich, zimnych miesiącach szorowanie, czyszczenie i mycie odmieni stare sprzęty jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Przy tej okazji weź się za bary z długo odkładanymi porządkami, takimi jak mycie okien, czyszczenie fug, piekarnika czy trudno dostępnych partii mebli. Czysty dom natychmiast nabierze nowego ducha.

Organizuj

Po pozbyciu się brudu warto wprowadzić trochę ładu do szaf, komód i szuflad. Przeglądnij zimową garderobę i zrób miejsce na wiosenne ubrania oraz zaprowadź porządek w zagraconych szufladach i półkach. Przy tej okazji na pewno odkryjesz kilka dawno nie widzianych drobiazgów i zrobisz miejsce na nowe.

Przestaw meble

To jeden z najprostszych sposobów, by odmienić dom nie wydając ani grosza. Możesz zmienić ułożenie mebli w ramach pokoju lub pomyśleć o przeniesieniu ich w inne miejsce. Zanim rozpoczniesz przemeblowanie, zrób w głowie projekt nowego pokoju, uwzględniając kwestie praktyczne, takie jak dostęp do gniazdek. Jeśli nowa aranżacja okaże się nieudana, zawsze możesz powrócić do pierwotnego układu mebli.

Dodaj kolor

Mocny akcent kolorystyczny to świetny sposób, by ożywić dom na wiosnę. Jeśli barwne elementy już znajdują się w aranżacji, zwiększ ich liczbę, wybierając dodatki w różnych odcieniach. Gdy wnętrza są neutralne, masz spore pole do popisu. Wiosenny charakter wniosą elementy w barwach żółci, błękitu lub zieleni, w wersji pastelowej lub intensywnej.

Zmień tkaniny

Zasłony, poszewki na poduszki i kapy na łóżko też potrzebują wiosennego odświeżenia. Zamień ciężkie, grube kotary na firany z bawełny lub szyfonu, pluszowy koc na cienką narzutę, a miękkie, akrylowe poszewki na powłoczki z lnu lub cienkiej tkaniny z granicznym wzorem. Dzięki temu dom nabierze lekkości.

Wyeksponuj rośliny

Dom pełen zieleni natychmiast przywodzi na myśl wiosnę. Odmień rośliny nowymi doniczkami i dodaj kolejne, tworząc oryginalne, zielone kompozycje. Niezawodnym sposobem na odmianę wnętrza są również bukiety ustawione na stołach i komodach. Pomysły ich aranżacji opisaliśmy tu, a tutaj podpowiadamy, jak umiejętnie eksponować rośliny w domu.

Autor: Kasia Szulik