Data modyfikacji:

Romantyczne wnętrze w 6 krokach

Wnętrze ze smakiem to nie tylko wystrój, ale także atmosfera, którą w nim tworzysz. W Święto Zakochanych możecie zafundować swojej drugiej połowie niezapomniane chwile w domowym zaciszu. Przedstawiamy 6 kroków, dzięki którym wprowadzicie do wnętrza magiczną, romantyczną atmosferę godną Walentynek.

Krok 1. Oświetlenie

Przygaszone, ciepłe światło wprowadzi bardzo intymną atmosferę. Zamiast włączać dużą lampę, oświetl pomieszczenie świecami lub niewielkimi światełkami, np. cotton ball lights lub światełkami choinkowymi. Punktowe rozmieszczenie w połączeniu z niedużą mocą światełek będzie tworzyć niepowtarzalny klimat. Podobno kobieta najpiękniej wygląda w blasku świec...

Krok 2. Zapach

Atmosferę urozmaicą delikatne zapachy. Możecie zapalić kilka kadzidełek lub świecę zapachową.

Krok 3. Muzyka

Przyjemna, spokojna muzyka w tle podtrzyma romantyczny nastrój. Potraktuj ją jak element dekoracji: ustaw optymalną głośność, tak aby nie zagłuszała Waszej rozmowy, a jedynie tworzyła ramę dla sceny.

Krok 4. Dekoracje

Nie każdy musi być fanem serduszek i amorków, ale dodanie kilku romantycznych akcentów może rozbudzić walentynkowy nastrój. Subtelne dodatki i kwiaty odmienią oblicze Waszej randki. Możecie również rozważyć tymczasowe usunięcie niektórych przedmiotów. Zakryjcie lub wynieście z pomieszczenia rzeczy, które raczej nie wpasowują się w scenariusz wieczoru.

Krok 5. Sposób podania

Warto dołożyć szczególnych starań do takich drobiazgów jak podawanie dań i napojów. Niewielkie potknięcia, np. dość przypadkowo skompletowana zastawa lub nadkruszone kieliszki, mogą zaprzepaścić szansę zrobienia dobrego wrażenia. Zwróćcie również uwagę na to, co podajecie (są dni, kiedy lepiej zrezygnować z piwa i paluszków). Natomiast obojgu może spodobać się apetycznie podane fondue.

http://www.designsponge.com

Krok 6. Bliskość

Wybierz miejsce, w którym będziecie mogli usiąść wygodnie i wystarczająco blisko siebie. Warto zadbać o przyjemny w dotyku, miękki materiał lub poduszki, by wydawało się ono bardziej przytulne. Jeśli w planach macie wspólną kolację, to nie siadajcie po dwóch stronach dużego jadalnianego stołu - mniejszy stoli to mniejszy dystans. Możecie też w ciekawy sposób zaaranżować miejsce, np. urządzając romantyczny piknik. Podłogę wyłóżcie kocami i poduszkami. Kolację zaserwujecie na ziemi lub niskim stoliku.

Autor: Cieplik