Data modyfikacji:

Ściana piękna jak z obrazka

Planujecie remont sypialni, a może nie wiecie co z robić z pustą ścianą w salonie? Jeśli nudzą Was zwyczajnie pomalowane wnętrza i szukacie inspiracji, by odmienić nieco aranżację Waszego mieszkania, przeczytajcie dzisiejszy artykuł i wybierzcie swój ulubiony wzór.

Dobrze urządzone, oryginalne wnętrza to nie tylko meble i dekoracje, to również interesująco zaprojektowane ściany. Zwykle skupiamy się na ich kolorze czy fakturze, starając się nadać im nieco więcej charakteru i wyrazistości. Co jednak sądzicie o pomyśle, by ścianę zamienić w małe (lub nie do końca takie małe) dzieło sztuki? Ręcznie malowane ściany idealnie pasują nie tylko w sypialniach dziecięcych, świetnie prezentować się będą również w salonie. Jeśli macie w nim pustą ścianę, którą nie do końca wiecie jak zagospodarować, zastanówcie się nad przemienieniem jej w płótno. To wyjątkowe połączenie DIY z designem sprawi, że tak wykończone wnętrze będzie niepowtarzalne i na pewno zwróci uwagę każdego gościa. Jeśli jednak nie jesteście fanami DIY lub po prostu wolelibyście wybrać bezpieczniejszą opcję – wybierzcie tapetę ;)

Garść inspiracji podzieliłam dla Was w 3 kategorie, które zebrałam poniżej. Wybierzcie swoją ulubioną.

Ściana dla artysty

Najbardziej imponująca kategoria to oczywiście piękne, artystyczne motywy. Często rodem z bajki. Takie wzory fantastycznie sprawdzą się w sypialni. Przeznaczcie na niego główną, dobrze ścianę – na przykład tą przy której stoi Wasze łóżko. Pamiętajcie również, że przy tak wyrazistej dekoracji wszelkie inne ozdoby powinny być sprowadzone do minimum, tak by dany motyw odpowiednio wyeksponować, nie przytłoczyć. Innym miejscem, do którego taka artystyczna ściana będzie pasować jest łazienka. W takim wnętrzu idealna będzie wolnostojąca wanna i duże, ozdobne lustro. Oczywiście ręczne pomalowanie takiej ściany wymaga dużo pracy i zdolności, jednak efekt jest równie fantastyczne, jeśli użyjecie w tym celu gotowej tapety.

Ściana dla miłośników natury

Motywy inspirowane naturą najlepiej prezentować się będą w salonie lub w sypialni. Najpiękniejsze są te, które w realistyczny sposób imitują las, albo góry. Najbardziej podobają mi się te w pastelowych odcieniach, jakby spowite mgłą. Podobnie jak motywy z poprzedniej kategorii są one trudne w samodzielnym odtworzeniu – jeśli próbujemy jak najwierniej namalować sany wzór. W Internecie znajdziecie jednak wiele poradników prezentujących uproszczoną wersję takich obrazów – najczęściej są to góry. Efekt jest po prostu magiczny!

Ściana dla miłośników abstrakcji

Ta kategoria jest bardzo pojemna i najłatwiejsza w otworzeniu samemu. Oczywiście istnieje też ogromny wybór gotowych tapet w tym stylu, jednak jeśli macie czas i ochotę, koniecznie spróbujcie zrobić je sami. W Internecie znajdziecie niezliczoną ilość poradników, które pokierują Was krok po krok przez cały proces. Wzory abstrakcyjne mają tą zaletę, że przy ich tworzeniu możemy całkowicie popuścić wodze fantazji. Nie musimy się martwić o wzory i kolory. Możemy szaleć do woli. Ten typ ściennej aranżacji świetnie pasować będzie do salonu, w którym stanowić może centralny punkt dekoracji.

Ogromny wybór farb, które pozwolą Wam odświeżyć Wasze mieszkania, znajdziecie na Ceneo.pl. Niektóre zebrałam dla Was poniżej ;)

Jak podobają się Wam powyższe inspiracje?

Autor: Oliwia Górska