Data modyfikacji:

Sprytne schowki i skrytki, czyli przechowywanie w kuchni

W dobrze zorganizowanej przestrzeni zmieszczą się wszystkie kuchenne sprzęty i dodatki. Przechowywanie w kuchni stanie się łatwiejsze, jeśli przy urządzaniu półek skorzystamy z wyobraźni i oraz kilku niestandardowych pomysłów.

www.theluxhome.com

Przechowywanie w kuchni ułatwi spojrzenie na stare szafki z zupełnie nowej perspektywy. W przypadku głębokich sprawdzi się podział wnętrza za pomocą kosza i pojemnika – sprzęty używane rzadziej znajdą się z tyłu, a te, z których korzystasz na bieżąco można umieścić z przodu. W wysokiej szafce przyda się dodatkowa, poprzeczna półka lub moduł w kształcie schodka, który ułatwi wygodne układanie garnków lub zastawy na dwóch poziomach.

Kolejnym pomysłem na przechowywanie w kuchni jest wykorzystanie wewnętrznej części drzwiczek, na których mogą się znaleźć niewielkie półeczki lub wieszaki na kuchenne akcesoria, ścierki czy ręczniki. Półki można przytwierdzić do drzwi na stałe lub skorzystać z gotowej konstrukcji do zawieszenia na drzwiczkach, która nie będzie utrudniać ich zamykania.

www.kitchen-cabinet-idea.com

Szuflady ułatwią przechowywanie w kuchni, gdy w ich wnętrzu znajdą się organizery, Jeśli są wysokie i głębokie można je urządzić dwupoziomowo i podobnie jak w szafkach, umieścić rzadziej używane przybory na dole.

Przechowywanie w kuchni będzie znacznie prostsze, jeśli wyposażymy ją w szafki typu cargo w formie szuflad wysuwanych z mebli, których szerokość zaczyna się już od 15 centymetrów. Dzięki temu można zabudować praktycznie każdy kąt, co automatycznie zwiększa nasze możliwości. Układ wewnątrz szafek może być wielopoziomowy i różnorodny.

Można zdecydować się wyłącznie na zwykłe półki, ale również kosze lub mniejsze, wbudowane pojemniki na sztućce. Dzięki takim rozwiązaniom przestrzeń jest wykorzystana do maksimum.

W kuchniach z zabudowanym kątem spore możliwości daje szafka rogowa. W jej wnętrzu można umieścić obrotową półkę, dającą łatwy dostęp do wszystkich sprzętów, lub zabudować ją szufladami.

Autor: Kasia Szulik