Data modyfikacji:

Świąteczne dekoracje za grosze

Święta nierozerwalnie kojarzą się z wydatkami, ale dzięki odrobinie inwencji, podczas dekorowania domu możesz ograniczyć je do minimum. Radzimy, jak stworzyć świąteczne dekoracje małym kosztem.

W poszukiwaniu budżetowych ozdób najpierw zajrzyj do kuchni. Podczas pieczenia pierniczków zarezerwuj dodatkową blachę na ciasteczka, które posłużą jako świąteczne dekoracje drzewka. Cytrusy pokrojone w plastry i wysuszone w piecu również będą piękną i przy okazji aromatyczną alternatywą dla bombek. W roli łańcucha sprawdzi się popcorn nawleczony na nitkę, który dla lepszego efektu możesz pomalować złotym lub srebrnym sprayem.

Kolejnym źródłem inspiracji jest biała kartka papieru. W internecie można znaleźć mnóstwo instrukcji pozwalających na samodzielne stworzenie efektownych gwiazdek i śnieżynek. Robienie takich ozdób jest czasochłonne, ale daje mnóstwo satysfakcji, a świąteczne dekoracje tego typu będą Ci służyć przez co najmniej kilka lat. Klasykiem świątecznych dekoracji są również łańcuchy z kolorowego papieru, które mogą stworzyć nawet dzieci.

Materiałów na gwiazdkowe stroiki poszukaj w pobliskim lesie. Patyczki i szyszki połączone z gałązkami odciętymi ze świątecznego drzewka pozwolą stworzyć piękną i naturalną ozdobę. Mając świece i puste, szklane naczynie wystarczy wsypać do niego kilka garści orzechów, gwiazdki anyżu i laski cynamonu, by świąteczne dekoracje były piękne i pachnące.

Na prezentach nie warto oszczędzać, ale ich opakowania nie muszą kosztować fortuny. Do ich stworzenia wykorzystaj szary papier do pakowania lub gazetę, które można ozdobić np. wzorkami wykonanymi z ziemniaczanych stempelków czy gwiazdkami wyciętymi z kolorowego papieru. Jeśli masz maszynę i dryg do szycia, ze skrawków tkanin możesz uszyć świąteczne woreczki lub skarpety, które wystarczy przewiązać ozdobną wstążką lub sznurkiem.

Większość z wymienionych ozdób będzie nam służyć przez co najmniej kilka sezonów, pod warunkiem, że po świętach spakujemy je w pudełka i umieścimy w suchym, bezpiecznym miejscu.

Autor: Kasia Szulik