Data modyfikacji:

Świąteczne świecidełka, czyli światełka nie tylko na choince

Lampki świąteczne, światełka choinkowe i świecące dekoracje bożonarodzeniowe – bez nich trudno byłoby osiągnąć pełnię świątecznego klimatu. W te święta pozwól sobie na odrobinę aranżacyjnego szaleństwa i wykorzystaj tego typu ozdoby świąteczne w dekoracji całego mieszkania. Kilka dodatkowych lampek świątecznych sprawi, że twój dom rozświetli magiczny, świąteczny blask.

Z czym kojarzą ci się święta? Na pewno z pysznym jedzeniem, spotkaniami rodzinnymi i wymarzonymi prezentami. Gdy ja myślę o świętach, jedną z pierwszych rzeczy, jakie przychodzą mi do głowy są światełka. Wielokolorowe, mrugające i po prostu piękne – lampki świąteczne to nieodłączny element dekoracji choinki. Jednak kto powiedział, że dekoracyjne oświetlenie świąteczne jest zarezerwowane jedynie dla bożonarodzeniowego drzewka? Lampki świąteczne i inne światełka możesz wykorzystać w dekoracji całego domu lub mieszkania. Przekonaj się zatem w jakie świąteczne świecidełka warto zaopatrzyć się w tym roku, aby najbliższe Boże Narodzenie było jeszcze piękniejsze.

Świecące gwiazdy

To jedne z najpopularniejszych dekoracji bożonarodzeniowych, które podbijają Instagram. Są wykonane z papieru i wyposażone w światełka led. Można je podwiesić na karniszu, gdziekolwiek pod sufitem, półką czy po prostu ustawić na meblach. Świecące gwiazdy to jedne z tych ozdób świątecznych, które stworzą w twoim mieszkaniu niepowtarzalny klimat. Mają ażurowe wykończenie, dlatego światło efektownie igra na ich powierzchni i pięknie podświetla papier. Dostępne są w różnych kolorach i rozmiarach.

Girlandy lampek

Sznury światełek wyposażone w lampki w kształcie żarówek to w zasadzie całoroczna dekoracja wnętrz. Mają one uniwersalny charakter, więc w zasadzie jeśli kupisz je na te święta, możesz nimi nieprzerwanie dekorować wnętrze przez cały rok. W bożonarodzeniowej aranżacji girlandy lampek świątecznych podwieś w pobliżu stołu, na klatce schodowej czy w pobliżu drzwi. Bardzo ciekawy efekt aranżacyjny uzyskasz, jeśli zestawisz je z innymi ozdobami świątecznymi np. z wieńcami bożonarodzeniowymi.

Tak naprawdę w dekoracji domu możesz wykorzystać tradycyjne lampki świąteczne, które zazwyczaj trafiały na choinkę. Kup na targu kilka iglastych gałązek, włóż je do wazonu, a następnie opleć je światełkami. Kolejna prosta i efektowna ozdoba świąteczna gotowa.

Świetlna kurtyna

Te ozdoby świąteczne pozwolą ci uzyskać wyjątkowy efekt dekoracyjny. Kurtyna wyposażona w światełka led rozświetli wnętrze twojego mieszkania. Takie punktowe doświetlanie wnętrza w święta to dobry sposób na budowanie przytulnej, bożonarodzeniowej atmosfery. Kurtyna świetlna będzie wyglądać bardzo dobrze jako dekoracja wnęki okiennej, ale równie dobrym rozwiązaniem będzie po prostu zawieszenie jej gdziekolwiek na ścianie.

Światełka pod kloszem

Kolejnym szalenie modnym sposobem na świetlne dekoracje bożonarodzeniowe jest umieszczenie lampek świątecznych w szklanym ekspozytorze. W tym celu możesz kupić klosz z podstawką, ciekawy szklany pojemnik czy udekorować zwykły, duży słoik. Dodaj do tego kilka gałązek świerkowych, szyszki, sztuczny śnieg czy inne ozdoby świąteczne.

Aby wykonać tego typu dekoracje bożonarodzeniowe najlepiej jest się zaopatrzyć w światełka zasilane za pomocą baterii. W takim przypadku zasilacz wraz z bateriami również umieścisz w ekspozytorze, a swoją ozdobę będziesz mógł do woli przestawiać po całym mieszkaniu, niezależnie od położenia gniazd elektrycznych.

Światełka przed domem

Pamiętasz film Święta w krzywym zwierciadle i słynną scenę, w której Clark Griswold rozświetla swój dom tysiącem lampek przytwierdzonych do dachu, elewacji i gdzie tylko popadnie? Może co za dużo to nie zdrowo, ale dom przystrojony sznurem lampek na amerykańską modłę, będzie wyglądał świetnie. Jeden sznur lampek możesz powiesić np. przy drzwiach wejściowych lub pod okapem. Tym bardziej, że lampki tego typu maja bardzo ciekawe kształty, więc możesz do woli przebierać w światełkach ozdobnych.

Pamiętaj jedynie, że poszukując tego typu dekoracji bożonarodzeniowych, wybrać lampki przeznaczone do użytku na zewnątrz budynków.

Naturalny blask świec

Jeśli w swoim domu chcesz poczuć pełnię świątecznej atmosfery, nie może w nim zabraknąć naturalnego blasku świec. Dobierz do nich ciekawe dekoracje bożonarodzeniowe, czyli lampiony lub świeczniki. Możesz też umiejętnie przystroić latarenki, z których korzystasz w domu przez cały rok. Dodaj do nich kolka akcentów świątecznych np. odrobinę brokatu, wstążki, porcelanowego jelonka czy kilka gałązek ostrokrzewu. W zestawieniu z zapaloną świecą latarnia będzie wyglądać znakomicie.

Świąteczne świecidełka wprowadzą w twoim domu wspaniałą atmosferę i dzięki temu te święta będą jeszcze piękniejsze. Pamiętaj też, że w dekoracji swojego mieszkania nie należy się ograniczać jedynie do pokoju dziennego czy jadalni, które będą centrum świątecznych wydarzeń. Dodaj kilka światełek i uwzględnij ozdoby świąteczne w grudniowej stylizacji sypialni czy domowego biura – w takich okolicznościach każdy dzień w twoim domu będzie wyjątkowy.

Autor: Kamila Zalińska-Woźny