Data modyfikacji:

Trendy: co zamiast szafy?

Coraz większą popularnością cieszą się wieszaki, na których przechowujemy najczęściej noszoną odzież. Ciekawe rozwiązanie może być dodatkowo atrakcyjny elementem dekoracyjnym wnętrza. Podpowiadamy, jak przechowywać ubrania, jeśli znudziła nam się tradycyjna szafa.

Zanim zdecydujemy się na wyeliminowanie szafy z naszej sypialni lub salonu powinniśmy przyjrzeć się swoim ubraniom. To doskonały moment na selekcje i wybór tylko tych, w których naprawdę chodzimy. Posegregujmy też odzież sezonowo i tą, która przyda się za kilka miesięcy spakujmy do pudełek lub pokrowców, a następnie wsuńmy, np. pod łóżko. Na wieszakach wyeksponujmy sukienki, koszule lub marynarki. T-shirty, spodnie oraz bieliznę schowajmy w komodzie.

Źródło: lifehack.org

System wieszaków i półek

Zamiast tradycyjnej szafy lub systemu do zabudowy możemy zastosować otwartą garderobę na jednej ze ścian sypialni. Powinny się tam znaleźć przede wszystkim wieszaki, ale także półki, na których ustawimy pudełka. W pojemnikach ukryjemy tę odzież lub bibeloty, których nie chcemy pokazywać. Pamiętajmy, że taka konstrukcja powinna być przytwierdzona do ściany lub sufitu. Możemy zastosować delikatną kotarę, która w razie potrzeby zasłoni naszą „szafę” lub też pozostawić ją otwartą – w sypialni urządzonej na biało, kolorowe ubrania będą ciekawym elementem dekoracyjnym.

Źródło: apartmenttherapy.com, apartmenttherapy.com

Prosty wieszak

Jeśli nie chcemy budować zbyt dużej garderoby możemy powiesić ubrania na wieszaku. Możemy wybrać model metalowy lub drewniany, z dodatkową półką na buty lub bez. Warto wieszać ubrania na drążku pojedynczo, używając ciekawych wieszaków. Pozostałą część garderoby schowajmy do pudełek w kolorach wnętrza i ustawmy je w rogu pokoju lub przy łóżku – mogą służyć jako nocna szafka na lampkę.

Na grafice: 1. Wieszak na ubrania Halmar, 169 zł; 2. Wieszaki na ubrania, 13,93 zł; 3. Wieszak na ubrania Halmar, 131 zł

Więcej wieszaków na ubrania znajdziesz TUTAJ.

DIY

Dla tych, którzy uwielbiają oryginalne dekoracje, a dodatkowo chętnie wykonują je własnoręcznie idealnym pomysłem będzie użycie np. starej, drewnianej drabiny opartej o jedną ze ścian. Wystarczy ją obielić lub pomalować bezbarwnym lakierem. Innym ciekawym pomysłem jest zawieszenie na dwóch linach średniej grubości gałęzi, np. z brzozy i umieszczenie na niej wieszaków z ubraniami. Zwróćmy uwagę, na solidne przymocowanie lin. A mówiąc o linach: dlaczego nie zamontować kilka z nich na suficie, zawiązać na końcu każdej duży supeł, a na nim wieszać ubrania?

Źródło: officialoct.com

Szeroki wybór pojemników i pudełek do przechowywania odzieży znajdziesz TUTAJ.

Autor: Kasia