Data modyfikacji:

Jak ułożyć kwiaty za pomocą taśmy klejącej?

Bukiet wprost z kwiaciarni wygląda pięknie, ale w wazonie, po wyjęciu wstążek, tasiemek i drucików, trudno zachować jego pierwotny kształt. Florystka Carly Cylinder ma szybki i prosty sposób na to, by kwiaty prezentowały się dobrze w każdej sytuacji.

Do wykonania idealnej kompozycji, poza kwiatami i wazonem, potrzebna będzie klejąca taśma florystyczna, ewentualnie zwykła, ale bardzo cienka. Jej szerokość nie powinna przekraczać pół centymetra.

http://www.apartmenttherapy.com

Na początek przygotuj wazon, najlepiej przezroczysty, żeby nic nie odznaczało się na rancie naczynia. Nalej odpowiednią ilość wody i dokładnie wytrzyj brzeg, żeby taśma dobrze się kleiła.

http://www.apartmenttherapy.com

Następnie potnij ją na kawałki nieco dłuższe niż średnica wazonu i przyklej je na rancie od brzegu do brzegu, tworząc wzór kratki. Powinna mieć tyle samo pól co kwiatów wchodzących w skład kompozycji. Żeby florystyczne „rusztowanie” było stabilne, przyklej dodatkowy pasek taśmy na skraju wazonu.

http://www.apartmenttherapy.com

Gdy kratka jest gotowa, powkładaj kwiaty w jej prześwity – dzięki temu będą ułożone symetrycznie, a w kompozycji nie będzie pustych miejsc. Żeby rośliny pozostały świeże na dłużej, przed umieszczeniem ich w wazonie podetnij je pod kątem, aby zwiększyć powierzchnię wchłaniania wody przez łodygę.

Autor: Kasia Szulik