Data publikacji:

Urządzamy wynajmowane mieszkanie

Wynajmowane mieszkania to bardzo popularne rozwiązanie zarówno dla studentów, jak i osób już pracujących. Bywa, że w jednym mieszkaniu najemca pozostaje przez kilka lat. Warto zadbać o to, żeby dobrze wracało się do swoich, nawet wynajmowanych, czterech kątów.

English.dailyflatrental.com

Dodatki dodadzą uroku

Często wraz z wynajmowanym mieszkaniem nowy lokator otrzymuje także wyposażenie. Jakiej jakości są to meble lub w jakim stylu – na to niestety najemca nie ma wpływu. W przypadku, kiedy duża część wyposażenia jest zapewniona przez właściciela mieszkania, warto zadbać o dodatki, które ocieplą wynajmowane lokum i nadadzą mu „osobisty” charakter, zgodny ze stylem wynajmującego. Taką funkcję spełnią między innymi ramki na zdjęcia, na rynku dostępne są różne kolory i faktury. Ramki do powieszenia na ścianie, postawienia na biurku, z miejscem na kilka ulubionych zdjęć. Wariantów jest mnóstwo.

ids="/wp-content/uploads/2013/02/ramki.jpg|Ramka na wiele zdjęć,/wp-content/uploads/2013/01/ramka-szara.jpg|Ramka szara na wiele zdjęć,/wp-content/uploads/2013/01/ramka-na-trzy-zdjecia.jpg|Ramka na trzy zdjęcia"]

Można pomyśleć także o zasłonach w ulubionych wzorach lub kolorach. Są nie tylko praktycznym dodatkiem, ale także wyrazistym. Zwłaszcza jeżeli jest to intensywny kolor lub zdecydowany wzór. Pod kolor nowych zasłon dobrze będą się prezentować odpowiednio dobrane poduszki. To także niepozorny element, który wnosi do przestrzeni dużo ciepła, a przede wszystkim przytulności. Podobną funkcję spełni koc lub narzuta na łóżko.

link="post" ids="/wp-content/uploads/2013/03/posciel-kwiecista.jpg|Pościel kwiecista,/wp-content/uploads/2013/02/kolorowa-narzuta-meridian.jpg|Kolorowa narzuta na duże łóżko,/wp-content/uploads/2013/03/posciel-w-kwiaty.jpg|Pościel w kwiaty"]

Często właściciele zgadzają się na zmianę koloru ścian. Może należy pomyśleć także o tym? To znacząca zmiana, która wniesie do mieszkania powiew świeżości. A przede wszystkim pozwoli nowemu lokatorowi poczuć się dobrze. Kolory, jakimi się otaczamy wiele znaczą i wpływają na nasze samopoczucie. Dodatkowo można pomyśleć o umieszczeniu na kolorowych ścianach ciekawych półek, szafeczek czy lusterek.

En.lecturas.org

Warto pomyśleć o dodatkowym miejscu. Tanim i sprawdzonym rozwiązaniem są kartony, kolorowe i wzorzyste, świetnie sprawdzą się jako mała przechowalnia. Nie od razu trzeba inwestować w nowe meble.

Do domowej atmosfery brakuje jeszcze kwiatka. Dla wielu osób jest to problematyczne „stworzenie”, które trzeba regularnie podlewać. Ale ile wnosi radości i cennej, domowej atmosfery! Troskliwym właścicielom roślinka z pewnością odwdzięczy się swoim pięknem.

Autor: Ola Sztobryn