Data modyfikacji:

Urządzenia monitorujące do domu

W domu chcemy czuć się całkowicie bezpiecznie. Pomóc nam w tym mogą zaawansowane urządzania monitorujące, dzięki którym bez wychodzenia sprawdzimy co dzieje się na zewnątrz. Sprawdźmy, jakie kamery dostępne są aktualnie na rynku i czym kierować się przy ich wyborze.

Dla wielu z nas możliwość obserwowania tego, co dzieje się w naszym domu to prosty przepis na udane wakacje czy weekendowy wyjazd. Wraz z rozwojem technologii i upowszechnieniem się internetu stało się to jeszcze bardziej możliwe. Obecnie możemy nie tylko oglądać obraz z naszej kamery z dowolnego miejsca na ziemi, ale i nią sterować. Zobaczmy, jakie rozwiązania oferują nam producenci sprzętu monitorującego.

Do jasnych i ciemnych miejsc

Wybierając urządzanie monitorujące należy zwrócić uwagę na jasność miejsc, w jakich będziemy je używać. W ciemnych lepiej sprawdzą się kamery monochromatyczne, natomiast w jasnych – kolorowe. Jeśli nie możemy zdecydować się na konkretny rodzaj, warto rozejrzeć się za narzędziem potrafiącym samodzielnie przełączyć się z trybu nocnego na dzienny.

Trzeba jednak tu podkreślić, że kamery kolorowe będą w stanie wychwycić więcej szczegółów, np. kolor włosów.

Doświetlenie na zewnątrz

W przypadku monitorowania naszej posesji wartym rozważenia produktem są kamery z opcją doświetlenia. Światło podczerwone, które takie urządzenia emitują jest dla ludzkiego oka niezauważalne. Jednak dzięki temu możemy zapewnić sobie zupełnie czytelne video nawet z nocy.

Na grafice: 1. Kamera obrotowa zewnętrzna Alexim, 579,90 zł; 2. Kamera zewnętrzna nocna Jmk, 299,99 zł; 3. Kamera kolorowa zewnętrzna Monacor, 1990 zł 

Pamiętajmy jednak, aby kamer takich nie stosować wewnątrz budynków – szyby odbijają światło podczerwone, przez co niszczą nasze nagranie.

Sprytnie zakamuflowane

Coraz częściej oprócz kamer rejestrujących obraz na naszej posesji, montujemy także urządzenia monitorujące wnętrze domu. W swoich mieszkaniach gromadzimy coraz więcej rzeczy, które mogą się okazać cennym łupem dla złodziei. Kamera zamontowana w sypialni lub w salonie wcale nie musi być widoczna. Obecny rozwój technologii monitorującej pozwala nam umiejscowić rejestrator choćby w radiobudziku. Takie urządzenie ze względu na ciągły dopływ energii może pracować w zasadzie cały czas. Do wyboru mamy zarówno sprzęt z wyjmowaną kartą pamięci, z której obraz odtwarzamy w dowolnym czasie lub strumieniowe przesyłanie danych (również w czasie rzeczywistym).

Na grafice: 1. Elektroniczny budzik z kamerą eNexus, 133,64 zł; 2. Budzik z kamerą eNexus, 249,99 zł; 3. Budzik z kamerą eNexus, 299,99 zł 

Dzięki wyposażeniu w czujnik ruchu, kamera automatycznie rozpoczyna nagrywanie po zarejestrowaniu ruchu. Takie urządzenia posiadają ponadto czuły mikrofon, który dodatkowo pozwala na dokładne monitorowanie rozmów.

Oglądaj przez internet

Rozwój internetu przyniósł nowe rozwiązania także w obszarze elektroniki domowej. Obecne systemy monitorujące dają nam możliwość swobodnego oglądaniu obrazu z naszych kamer. Do wyboru mamy inteligentne aplikacje mobilne, kamery z adresem IP, które pozwalają na oglądanie video z pozycji przeglądarki czy powiadamianie przez mms lub email. Takie rozwiązania, dzięki temu że są zsynchronizowane z naszą kamerą, pozwalają sprawdzić, co się dzieje w naszym domu podczas pobytu w pracy czy na wakacjach. Warto również dodać, że tego typu sprzęty wyposażone są często w specjalny mechanizm, który umożliwia sterowanie kamerą na odległość.

Na grafice: 1. Bezprzewodowy zestaw do monitoringu 4World, 228,97 zł; 3. Zestaw do monitoringu Sterr, 1799 zł 

Więcej zestawów do monitoringu znajdziesz TUTAJ

Autor: Natalia Malko