Data modyfikacji:

Jak urządzić mały balkon? Garść wiosennych inspiracji

Oficjalnie możemy już cieszyć się wiosną. Jeśli macie balkon, nadszedł czas, by odkurzyć stare meble ogrodowe i wyciągnąć z szafy lampki i ulubione ozdoby i przygotować go na powrót słońca. Jak to zrobić? Garść inspiracji znajdziecie w poniższym artykule. Odświeżcie swój dom na wiosnę!

Nie ma lepszego miejsca, by wnieść do domu orzeźwiającą magię wiosny niż balkon. Niestety większość naszych mieszkań jest raczej niewielka (zwłaszcza w kamienicach), więc oczywiste jest, że balkony będą jeszcze mniejsze. Dobrą wiadomością jest jednak to, ze mogą być one wspaniale udekorowane i zaplanowane, a my nie będziemy czuć się tam klaustrofobicznie. Wręcz przeciwnie! Nawet na małej przestrzeni można stworzyć przytulne, pełne uroku wnętrze, wystarczy poświęcić odpowiednio dużo czasu na jego dokładne zaprojektowanie.

Balkon na wiosnę!

Podobnie, jak wnętrze Waszego mieszkania również balkon może korzystać ze zmieniających się pór roku – wykorzystajcie przyjście wiosny, jako motywację do jego ponownej aranżacji, dodania paru nowych mebli czy nowych, wiosennych akcesoriów.

Jeśli szukacie czegoś „na szybko”, dodajcie garść wiosennych roślin, kilka małych, pastelowych doniczek czy latarenek. Równie dobrze sprawdzi się mały, pleciony dywanik i sporo kolorowych akcentów – to w końcu wiosna! Nawet zwykła doniczka może stanowić dekoracyjny element, wystarczy przemyśleć jej ułożenie. Jeśli Wasz balkon nie jest aż tak mały, że poza małym stolikiem i czymś do siedzenia zmieści się tam coś jeszcze i, zastanówcie się nad dodaniem małego grilla (jeśli mieszkacie w mieście, w kamiennicy może być to niewykonalne), kominka stołowego, klasycznej lampy olejowej (lub naftowej). Duża zmiana aranżacji to oczywiście dodanie nowych mebli czy montaż klimatycznego oświetlenia, by stworzyć przestrzeń, która równie czarująco wyglądać będzie po zachodzie słońca.

By ułatwić Wam fazę projektową zebrałam garść zdjęć najbardziej przytulnych malutkich balkonów, jakie udało mi się znaleźć. Chyba każdy będzie zainspirowany, by odmienić wygląd swojego balkonu po zobaczeniu tak inspirujących projektów!

Który balkon podoba Wam się najbardziej?

Autor: Oliwia Górska