Data publikacji:

Walentynkowe inspiracje - delikatne, eleganckie dekoracje

Pozostajemy jeszcze w walentynkowym klimacie. Tym razem coś dla miłośników eleganckich dekoracji, idealnych na romantyczną kolację. Bardzo często to właśnie delikatne akcenty oddają prawdziwe piękno tematycznych dekoracji. Zobaczcie zresztą sami.

Jeśli planujecie romantyczny wieczór w towarzystwie ukochanej osoby, na pewno zastanawialiście się nad pasującymi dekoracjami. Jeśli nie macie jeszcze pomysłu, ani smykałki do dekoracji DIY (na przykład takich), mam dla Was kilka propozycji na delikatne, eleganckie walentynkowe ozdoby, które podkreślą wyjątkowość tego okresu. Zobaczcie zresztą sami ;)

Delikatne, pudrowo-różowe świece

Wróćmy w stronę klasyki. Piękny bukiet kwiatów w towarzystwie białego obrusa i delikatnych pudrowo-różowych, długich świec pomoże Wam stworzyć idealną dekorację stołu, która nie przytłacza, a upiększa.

Odrobina tiulu?

Jeśli szukacie jakiegoś elementu dekoracji, który przełamie nieco schemat, zastanówcie się nad tiulem. Odrobina białego tiulu, elegancko udrapowanego na stole, na pewno doda romantyzmu, zwłaszcza w połączeniu ze złotymi dodatkami i kwiatami.

Chic, not kitsch

Zrezygnujcie z nieco kiczowatych papierowych, mocno różowych serwetek – wybierzcie znacznie delikatniejsze i o wiele elegantsze serwetki materiałowe. Stonowane kwiatowe wzory i jasne, pastelowe kolory sprawdzą się idealnie.

Delikatne akcenty

Co mają począć w Walentynki miłośnicy minimalistycznych wnętrz, których jaskrawy róż wytrąca z równowagi. Dobra wiadomość jest taka, że nie musicie wcale rezygnować z naturalnych barw i prostoty – jest wiele innych opcji, by podkreślić jakoś ten romantyczny czas. Na przykład metalowe serce jako ozdoba na okno (najlepiej, gdy dodamy do tego odrobinę białych lampek) – w dalszym ciągu pięknie i romantycznie, a jednocześnie bez przepychu.

A jak Wy zamierzacie przystroić dom na Walentynki?

Autor: Oliwia Górska